Drauge ir veiklose, ir šventiniame džiaugsme

Lapkričio pabaigoje įvyko renginys, skirtas įprasminti Tarptautinę žmonių su negalia dieną.

Netolima istorija byloja, kad 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu būtų organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems.

Minint artėjančią Tarptautinę neįgaliųjų dieną, Vilkaviškio katedroje buvo aukojamos Šv. Mišios už neįgaliuosius ir jų šeimas, o Vilkaviškio kultūros centre vyko nuotaikingas koncertas. Birutės Vaišnienės vedamame renginyje netrūko skambių dainų, prasmingų žodžių, šilto jausmo ir gerų emocijų, kurias kūrė ir patys neįgalieji.

Labai šiltą ir jausmingą sveikinimo bei padėkos žodį susirinkusiesiems tarė Vilkaviškio rajono neįgaliųjų žmonių sąjungos pirmininkė Vita Zmitrevičienė.

Vėliau prasidėjo Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestro, vadovaujamo Sauliaus Mickevičiaus, koncertas. Smagiomis melodijomis jaunieji orkestrantai taip įlinksmino žiūrovus, kad plojimams nebuvo galo, o ilgiau nei valandą trukęs koncertas prabėgo jiems lyg akimirka.

Vėliau prasidėjo pačių neįgaliųjų kolektyvų pasirodymai. Gražiausias dainas vieni kitiems dovanojo: Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos meno ansamblis „Likimas“, Vilkaviškio rajono neįgaliųjų žmonių sąjungos ansamblis, Vilkaviškio sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos kolektyvas „Radastėlė“, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Vilkaviškio rajono filialo ansamblis–kapela „Žara“, Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos kolektyvas, Vilkaviškio rajono neįgaliųjų piligrimų bendrija „Suartėkim“.

Pasveikinti rajono neįgaliųjų atskubėjo ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka bei Savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Simona Bikaitė. Savivaldybės vadovas pasidžiaugė rajono neįgaliųjų organizacijų susitelkimu ir bendrumu, aktyviomis veiklomis, noru bendrauti ir būti visuomeniškais, linkėjo tik geros sveikatos ir stiprybės.

Ieva Rinkevičiūtė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.