Dviratis – taip pat transporto priemonė

Vos tik atradus laisvą minutę, dažnas lietuvis stengiasi pabėgti nuo miesto “sunkaus” oro į savo sodą, mišką ar gamtą. Vietoj to, kad bėgame nuo problemų, gal vertėtų pagalvoti, kaip jas išspręsti? Vieną iš sprendimų siūlo organizuojama akcija – “Dviratis – taip pat transporto priemonė”.

Užsienyje dviračiais važinėti itin madinga. Pažvelgus į inovatyvią Olandiją – ten įrengtos netgi dviračių aikštelės. Į Lietuvą ši tradicija dar tik palengva ateina. Derėtų atsižvelgti, kad važinėjimas dviračius yra itin naudingas: didėja ištvermė, gerėja širdies ir plaučių kraujotaka, stiprėja kojų ir sėdmenų raumenys, didėja sąnarių lankstumas. Taip pat žmogus važiuodamas išgeria daugiau vandens, o tai pagreitina organizmo išsivalymą, reguliuojamas kūno svoris, o figūra tampa gražesnė. Dėl visų šių priežasčių, juo naudotis gali ne tik jaunesni žmonės, tačiau ir pagyvenę. Žinoma, dviratis leidžia pamiršti kasdienius rūpesčius, galima grožėtis gamta, atsipalaiduoti ir tiesiog mėgautis. Nepaisant to, nauda bus ne tik jums, bet tokiu būdu prisidėsite prie gamtos užterštumo mažinimo. Neužterštoje aplinkoje gyventi taptų dar smagiau ir maloniau!

Dėl visų šių paskatų iniciatoriai UAB „ONUS“ el. parduotuvė EkoBrolis.lt jau treti metai iš eilės organizuoja akciją – “Dviratis – taip pat transporto priemonė”. Reikia paminėti, kad prie akcijos inirtingai prisideda ir Marijampolės jaunieji socialdemokratai, kurie taip pat propaguoja sveikesnę gyvenseną. Pats maršrutas, kurio ilgis 16,1 km. driekiasi per dalį Marijampolės miesto, Lūginės kaimą ir Puskelnių kaimą. Startas bus Marijampolės kultūros centro automobilių stovėjimo aikštelėje. Registracija prasidės 10.30 val., startas – 11.00 val. Sustojimas numatomas prie Lūginės kaime esančios koplyčios. Iš Lūginės kaimo persikėlimas per Šešupės upę ir pervažiavimas

Puskelnių kaimo dalimi. Iš čia grįšime į Marijampolės miestą. Akcijoje gali dalyvauti tik tvarkingi dviračiai, o mažiesiems derėtų nepamiršti turėti šalmus!

Mes jau visi įrodėme, kad mokame statyti gamyklas, galime įpirkti automobilį ir jį vairuoti. Atėjo metas atskleisti, kad esame pakankamai ištvermingi ir sveiki, kad galėtume važiuoti dviračiu, nes juk dviratis yra taip pat transporto priemonė.

LSDJS informacija

Jums gali patikti
1 Komentaras
  1. Edvinas sako

    Dviratis yra ne tik sportas, bet ir transporto priemonė, tikrai. Atsivežus dviratį į mažesnį miestelį be problemų gali aplankyti visus objektus, turiningai praleisti laiką, neteršdamas gamtos degalais, svarbu būtų tvirtos dviračių padangos , sėdi ir varai

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE