Ekskursija su išskirtine asmenybe ir audio gidu

Marijampolės turizmo informacijos centras surengė išskirtinę ekskursiją po miestą, kurią vesti pakvietė žinomą televizijos laidų vedėją, režisierių, scenaristą, kilusį iš Marijampolės – Vytenį Pauliukaitį. Šios pažinties su miestu metu buvo pristatyta naujai įdiegta audio gido sistema, kuria gali pasinaudoti kiekvienas norintis daugiau sužinoti apie Sūduvos sostinę, jos istoriją, įdomius faktus bei objektus – pastatus, skverus, parkus, paminklus…

Pasak Marijampolės savivaldybės Komunikacijos skyriaus vyr. specialistės Neringos Tumelienės, bendro projekto su Lenkija dėka, Marijampolėje buvo specialiais informaciniais stendais paženklinta 15 objektų. Pasitelkus išmaniąsias technologijas, galima savarankiškai aplankyti šiuos objektus ir prisijungus atitinkama programėle, apie juos išgirsti įdomius, pakankamai išsamius pasakojimus. Visa tai nieko nekainuoja, tereikia užsukti į Marijampolės turizmo informacijos centrą, kuris aprūpins specialiu elektroniniu vedliu.

Žinoma, jokios išmaniosios technologijos negali atstoti tikro gido pasakojimų, kuriuose kur kas daugiau galima išgirsti įdomybių apie miestą ir čia gyvenusias asmenybes, įvairių paslapčių bei istorinių faktų. O jei gidas dar ir ypatinga, charizmatiška  asmenybė, pasivaikščiojimas po miestą tampa išties išskirtiniu.

Režisierius V. Pauliukaitis į ekskursiją gausiai susirinkusius dalyvius vedė savo parinktu maršrutu, kurio metu buvo aplankyta keletas su menu ir kultūrasusijusiųobjektų. Iš centrinės miesto aikštės, kur stovi paminklas „Tautai ir kalbai“, V. Pauliukaitis pirmiausia pasiūlė pasukti kultūros centro link. Stabtelėjęs prie skulptoriaus Kęstučio Lanausko sukurto primadonos Violetos Urmanavičiūtės – Urmanospaminklinio suolelio, režisierius papasakojo apie šio krašto mergaitę, kuri savo neeilinio talento, gabumų ir pastangų dėka sugebėjo tapti pasaulinio masto žvaigžde. V. Pauliukaitis akcentavo, kad turime siekti savo svajonių, nebijoti skleisti sparnų ir skristi.

Kitas sustojimas buvo Vytauto Didžiojo parke, kuris kadaise buvo miesto sodu, gyventojų poilsio ir pasilinksminimų vieta. Šis parkas pradėtas formuoti 1875 m. klasicizmo stiliumi. Iki šiol yra išlikę nemažai brandžių, tuos metus menančių medžių. Tačiau V. Pauliukaitis apgailestavo, kad 2012 m. vykdant parko pertvarką, daug senųjų medžių buvo iškirsta, suformuotos naujos erdvės, visiškai neprimenančios senojo miesto sodo istorijos. Čia sovietmečiu stovėjusį paminklą Vincui Kapsukui 2010 m. pakeitė iškilus skulptoriaus Juliaus Narušio paminklas Vytautui Didžiajam. Parkui suteiktas Vytauto vardas. Šiame parke stovi irprieš II Pasaulinį karą iškilęs pastatas,projektuotasarchitekto V. Landsbergio-Žemkalnio, kuris buvo skirtas seniems kunigams. Šiuo metu jis priklauso Vilkaviškio vyskupijos kurijai. Tačiau prieš kelis dešimtmečius čia buvo įkurta pirmoji Marijampolės (tuomečio Kapsuko) vaikų muzikos mokykla. V. Pauliukaitis prisiminė, kaip iš šio pastato po visą parką sklisdavo muzika, formavusi aplink ypatingą atmosferą. Pasak režisieriaus, būtent čia ir jam pačiam teko įgyti muzikinius pradmenis, buvo įskiepyta meilė menui bei kultūrai. V. Pauliukaitis paminėjo nemažai žymių scenos žvaigždžių, kurių muzikinė karjera prasidėjo būtent šio miesto muzikos mokykloje.

Toliau maršrutas suko Marijampolės dramos teatro link. V. Pauliukaitis šiam objektui skyrė ypatingą dėmesį, nes teatras ir jame kūrę žmonės paliko neišdildomus pėdsakus miesto kultūriniame gyvenime. Marijampolėje teatras buvo įkurtas sunkiais karo metais 1944 m. rugsėjo 12 d., išgyvenęs daugybę permainingų laikotarpių, jis gyvas lig šiol. Čia dirba profesionalūs režisieriai, veikia suaugusiųjų ir jaunimo teatro studijos, lėlių teatras. Kasmet žiūrovai gausiai renkasi į spektaklių premjeras. Šiame teatre kažkada teko vaidintiir V. Pauliukaičiui. Prie Marijampolės dramos teatro savo ekskursiją režisierius baigė, linkėdamas visiems labiau domėtis savo krašto ir miesto istorija, nes tai kiekvieną žmogų praturtina ir ugdo.

Milda Kudirkaitė

Autorės nuotraukose ekskursijos akimirkos

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas