Geriausia veislinė telyčaitė – iš Suvalkijos

 

Veislinių  gyvulių parodoje, vykusioje  Panevėžio rajone Algirdiškių parodų centre,   Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacija (LJGGA) eksponavo 22 veislines  juodmargių pieninių veislių  telyčias iš Šakių r. Griškabūdžio ŽŪB ir Kėdainių r. Dotnuvos eksperimentinio ūkio bei 2 veislinius senojo genotipo Lietuvos juodmargių veislės buliukus iš Kalvarijos sav. ūkininkės Linos Kižienės ūkio. Griškabūdžio ŽŪB  telyčaitė parodoje išrinkta nominante kategorijoje“ Geriausias veislinis gyvūnas“.

Griškabūdžio ŽŪB  telyčaitė  LT000008140377 parodoje išrinkta  nominante kategorijoje“ Geriausias veislinis gyvūnas“, nes jos motina LT000005610081  4  aukščiausioje laktacijoje davusi 13778 kg  x 5,22% riebumo  x 3,56% baltymingumo  pieno, jos  bendra  riebalų ir baltymų suma yra 1210 kg. Tai vienintelis galvijas eksponuotas parodoje su tokiais   aukštais  produktyvumo rodikliais. Tuo pačiu ši telyčaitė iš savo tėvo BALISTO US70625988 yra paveldėjusi  geną A2A2, kuris rodo, kad šis galvijas užaugęs duos  nealergišką pieną, tinkamą naudoti net kūdikių maitinimui, kas šiuo metu pasaulyje yra labai aktualu alergiškiems žmonėms.

Pasak LJGGA specialistų, jiems  buvo netikėta, kad dalyvavę parodoje senojo genotipo Lietuvos juodmargių veislės  buliukai, taip pat  turi A2A2 geną. „Belieka mums išsiaiškinti, ar jį paveldėjo iš motinų, kurios yra senojo genotipo Lietuvos juodmargės, ar iš tėvo NORBERT  NL000475461456, kurio veislė  yra Olandijos juodmargis“,  – teigė LJGGA specialistė Inga Račkauskaitė. Šių galvijų savininkė Lina Kižienė buvo apdovanota ŽŪM padėka už šios veislės galvijų  išsaugojimą ir perspektyvaus ūkio kūrimą.

LJGGA parodoje pristatė edukacinę programą „Lydyto sūrio gamyba“. Iš 60 litrų  pieno buvo gaminamas lydytas sūris, kuris baigus procesą, buvo degustuojamas. Sūrio paragavo daugiau kaip 100 žmonių ir dauguma jį gyrė už puikų skonį. Anot asociacijos vadovo Virgilijaus Urbonavičiaus, šios edukacinės programos dėka, buvo siekta parodyti smulkiųjų ūkių šeimininkams, kaip jie galėtų įsilieti į pieno produktų rinką, taip pratęsdami savo egzistavimą ir  padidindami savo šeimos pajamas.

Milda Kudirkaitė

Pristatomas tipiškas senojo genotipo Lietuvos juodmargiu veisles bulius.
LJGGA parodoje pristatė edukacinę programą „Lydyto sūrio gamyba“
Griškabūdžio ŽŪB telyčaitė, pelniusi parodoje „Geriausio veislinio gyvūno“ titulą.
Veislinius senojo genotipo Lietuvos juodmargių veislės buliukus pristatė Kalvarijos sav. L. Kižienės ūkis.
Jums gali patikti

Komentavimas negalimas