Girtavimą transliavę kaliniai ir juos prižiūrėti turėję pareigūnai sulaukė rūsčių teisingumo ministro žodžių

Sekmadienį savo išgertuves iš kalėjimo kameros transliavę kaliniai buvo nubausti, tačiau Kybartų pataisos namų vadovybė pateko į labai nemalonią situaciją.

Į incidentą sureagavo teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. Jis situaciją įvertino kaip gėdingą ir pažadėjo, kad kaltieji nesulauks gailesčio. Pranešama, kad ministras jau pirmadienį važiuos į Kybartus įvertinti situacijos.

Išgertuves iš Kybartų pataisos namų feisbuke transliavę nuteistieji buvo nustatyti ir izoliuoti, jų elgesį svarstys drausmės komisija.

„Asmenys yra nustatyti ir izoliuoti, jų elgesys bus svarstomas drausmės komisijoje. Griežčiausia galima sankcija – perkėlimas iš paprastos grupės į drausmės grupę“, – BNS sekmadienį sakė laikinai direktoriaus pareigas einantis Rimantas Zaikauskas.

Sekmadienį interneto portaluose paplito per feisbuką transliuoti vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuota, kaip du nuteistieji vartoja alkoholį ir prašo žiūrovų atsiųsti papildymų telefono kortelėms.

Anot R. Zaikausko, transliaciją surengę nuteistieji atlieka bausmę dėl sukčiavimo, jie žinomi dėl polinkio pažeidinėti tvarką.

Įstaigos vadovo teigimu, mobilieji telefonai į pataisos namus dažniausiai patenka permetus į teritoriją ir per pasimatymus, o alkoholinių gėrimų nuteistieji bando patys pasigaminti iš legaliai prieinamų produktų.

„Dabar vasara, šilta, rūgimo procesas vyksta greitai, nuteistieji išradingi. Darome daug patikrinimų, daug perimame, užkardome, bet, matyt, kažkas praslysta“, – kalbėjo R. Zaikauskas.

Kalėjimų departamento atstovai sako, kad po šio incidento stiprinamos prevencinės priemonės.

BNS 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas