Globos namų pertvarkos ir iššūkiai

Siekiant, kad tėvų globos netekę vaikai ir negalią turintys žmonės gautų jiems reikalingą individualizuotą pagalbą savo bendruomenėse ir neturėtų gyventi ne didžiulėse institucijose, kur sunku tenkinti individualius poreikius, ir gyventi orų pilnavertišką gyvenimą Lietuvoje jau nuo 2014 m. vykdoma deinstitucionalizacija, t.y., stambių socialinės globos įstaigų reorganizavimas.

2018 m. vasario 9 d. Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Simona Bikaitė ir vyresnioji specialistė Janina Sabaliauskienė lankėsi Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetu organizuotoje konferencijoje „Deinstitucionalizavimo patirtys ir iššūkiai“, kuri vyko Lietuvos Respublikos Seime.

Konferencijos metu buvo aptarta institucinės globos pertvarkos eiga ir iššūkiai, supažindinta su perėjimo nuo institucinės globos prie paslaugų bendruomenėje vaikams ir suaugusiems su negalia patirtimis, žmogaus teises, vaiko teises, sveikatos paslaugas įgyvendinant deinstitucionalizavimą, bandomąsias bendruomenines paslaugas, kiti su deinstitucionalizavimu susiję klausimai.

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.