Grupinio gyvenimo namai – galimybė gyventi oriai ir bendruomeniškai

Grupinio gyvenimo namai - galimybė gyventi oriai ir bendruomeniškai / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Marijampolės savivaldybės administracija sėkmingai įgyvendina projektą „Socialinių paslaugų infrastruktūros tinklo sukūrimas ir plėtra asmenims, turintiems proto ir (arba) psichikos negalią, Marijampolės savivaldybėje“.

Šiuo projektu siekiama sukurti sąlygas, reikalingas veiksmingam ir tvariam perėjimui nuo institucinės globos prie bendruomenėje teikiamų paslaugų, kurios skatintų paslaugos gavėjų savarankiškumą ir visapusišką dalyvavimą bendruomenėje.

Vytenio g. 47 šiuo metu jau veikia projekto lėšomis suremontuotos ir aprūpintos būtiniausiais baldais bei įranga socialinės dirbtuvės suaugusiems asmenims su proto negalia ir (ar) psichikos sutrikimais, teikiančios dienos užimtumo paslaugas. Čia užimtumo paslaugas gali gauti 47 neįgalūs asmenys. Suremontuotas ir aprūpintas būtiniausiais baldais ir įranga apsaugotas būstas R. Juknevičiaus gatvėje.

Šiuo metu pradėti Gedimino g. 27A grupinio gyvenimo namų statybos darbai, kurie apmokami iš ES remiamo projekto. Planuojama, kad čia įsikurs 10 tikslinės grupės asmenų.

Šiandien statybų aikštelėje lankėsi ir su rangovu apie darbų eigą bei planus kalbėjosi savivaldybės meras Povilas Isoda, savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas, Savivaldybės administracijos specialistai.

„Šios statybos išskirtinės ne dėl savo architektūrinių ar konstrukcinių sprendimų, tai principinis įtvirtinimas, kad Marijampolė – atviras miestas visiems žmonės nepriklausomai nuo sveikatos būklės ar socialinės padėties. Šiuo keliu einame nuosekliai dirbdami ir viską padarysime, kad tai būtų tęsiama.

Šie nauji namai žmonėms su negalia atvers duris į naują gyvenimą. Ir labai džiaugiuosi, kad visa tai vyksta būtent čia, Marijampolėje, kur galime sugyventi visi kartu, be jokios diskriminacijos.

Jau dabar turime puikiai veikiančius 3 grupinio gyvenimo namus, kurie negalią turintiems žmonėms padeda jaustis lygiaverčiais bendruomenės nariais, dalyvauti savivaldybės socialiniame gyvenime. Jau netrukus pradėsime statyti dar dvejus namus ir esame pasirengę maksimaliai įgyvendinti projektą pagal turimus resursus.

Šiandien apsilankėme pirmųjų grupinio gyvenimo namų statybų aikštelėje, pasikalbėjome su rangovu ir aptarėme visus aktualius statybos klausimus. Planuojame kitų metų pradžioje baigti darbus ir pakviesti pirmuosius gyventojus“, – pasakoja savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Įgyvendinus projektą, bus sukurta nauja bendruomeninio apgyvendinimo ir socialinių dirbtuvių infrastruktūra suaugusiems ir vaikams su proto negalia ir (ar) psichikos sutrikimais. Bus pagerintas bendruomeninio apgyvendinimo ir dienos užimtumo paslaugų prieinamumas tikslinėms grupėms, t. y. užtikrintas namų aplinkos sąlygų sukūrimas, reikalingų paslaugų suteikimas asmenims, kuriems reikia nuolatinės, intensyvios priežiūros, sudarant jiems sąlygas savarankiškai tvarkytis savo asmeninį gyvenimą.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

 

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE