II-asis Seimo rinkimų turas jau sekmadienį. Kviečiame prisiminti jau vykusius politikų debatus

Jau po šio sekmadienio Seimo rinkimų II-ojo turo paaiškės visi naujos kadencijos parlamento nariai. Vienmandatėse apygardose, kuriose vienas kandidatas nepaaiškėjo po spalio 11-ąją įvykusio I-ojo turo, šį sekmadienį rinkėjai vėl keliaus prie balsadėžių ir rinksis iš dviejų daugiausiai balsų surinkusių kandidatų.

Nė vienoje iš 4 Sūduvos regione esančių apygardų suskaičiavus I-ojo turo rinkėjų balsus nepaaiškėjo rinkimų nugalėtojai. Taigi, Tiek Marijampolės, tiek Vilkaviškio, Sūduvos pietinės ir Sūduvos šiaurinės apygardų rinkėjai sekmadienį, spalio 25 dieną, vėl keliaus į savo apylinkes rinktis, šį kartą jau, vieną iš dviejų kandidatų.

Kaip ir prieš pirmąjį rinkimų turą, taip ir dabar padedant rinkėjams priimti sprendimą yra organizuojami debatai, kurių metu kandidatai susitinka diskusijų arenoje ir atsako į moderatorių ar rinkėjų klausimus. Tiesa, padiskutuoti ne visi kandidatai nusiteikę, ne visi jie randa laiko atvykti į debatus. Kaip „Sūduvos gide“ jau rašėme, jaunimo iniciatyvos „Žinau, ką renku“ rengiami debatai Sūduvos regione įvyks tik vienoje – Sūduvos pietinėje apygardoje, kitų apygardų kandidatai atsisakė išsakyti savo pozicijas rinkėjams.

Tuo tarpu, nacionalinio transliuotojo LRT studijoje įvyko 3-eji iš 4-rių debatų. Nors ir iš jų tik vienuose sudalyvavo abu kandidatai.

Vilkaviškio apygardos, kurioje II-ajame rinkimų ture susitinka Lietuvos žaliųjų partijos kandidatas Algirdas Butkevičius ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Kęstutis Smirnovas, debatai visai neįvyko.

Marijampolės vienmandatėje apygardoje, kurioje dėl rinkėjų simpatijų grumiasi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Andrius Vyšniauskas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys dainius Gaižauskas, būtent pastarasis nepasirodė LRT studijoje. Į debatų vedėjo klausimus tiesiogiai radijo klausytojams ir interneto vartotojams atsakinėjo tik Andrius Vyšniauskas.

Marijampolės apygardos debatus žiūrėkite čia: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000125528/

Tokia situacija susidarė ir Sūduvos šiaurinėje apygardoje. Tik čia partijų kandidatai apsikeitė vietomis – į debatų moderatoriaus klausimus atsakinėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Giedrius Surplys. Irena Haase, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovę, debatuose nepasirodė. Tiesa, atvykęs kandidatas į debatus atsinešę savo konkurentės nuotrauką, kaip pats sakė, kad nesijaustų vienišas.

Sūduvos šiaurinės apygardos debatus žiūrėkite čia: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000125538/

Panašu, kad labiausiai į diskusijas leistis nusiteikę yra Sūduvos pietinės apygardos kandidatai į LR Seimą – Vaidas Šalaševičius ir Kęstutis Mažeika. Abu, tiek Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą atstovaujantis Kęstutis Mažeika, tiek Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Vaidas Šalaševičius pasirodė ir diskutavo LRT studijoje. Abu šie kandidatai žada atvykti ir į šiandien Kalvarijoje vyksiančius jaunimo organizacijos „Žinau, ką renku“ debatus, kurių tiesioginę transliaciją galėsite stebėti „Sūduvos gido“ Facebook paskyroje.

Sūduvos pietinės apygardos debatus žiūrėkite čia: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000126005/

 

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE