Įkurtuvių nuotaikos „Cukrinukų“ bendruomenėje

Viešoji įstaiga Cukrinukai“, vienijanti šeimas, auginančias vaikus, sergančius cukriniu diabetu, oficialiai atidarė savo naujas patalpas Petro Armino progimnazijos pastate.

Karantino laikotarpis į mūsų gyvenimus atnešė daug ribojimų, tačiau tai nesutrukdė VšĮ „Cukrinukai“ įkūrėjoms Reginai Blažiulionienei ir Editai Naidaitei, su pagalbininkų ir rėmėjų pagalba, suremontuoti savivaldybės skirtas patalpas, kuriose nuo šiol galės rinktis ir bendrauti tėvai, auginantys vaikus, turinčius pirmo tipo cukrinį diabetą.

Naujų patalpų atidarymo šventėje apsilankė savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, mero patarėja Agnė Pavelčikienė, Tarybos nariai Alvydas Kirkliauskas ir Vaida Pituškienė, Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė. Savivaldybės atstovai džiaugėsi, kad asociacijos įkūrėjos siekia suvienyti panašaus likimo šeimas, rengti susiėjimus, kad tėvai galėtų bendrauti, keistis aktualia informacija.

,,Dėkoju už iniciatyvą, norą veikti ir vienyti šeimas, kurioms reikia pagalbos sužinojus apie klastingą cukrinio diabeto ligą, už stiprybę ir didžiulį norą padėti tėveliams įveikti iškilusius sunkumus, o vaikams augti ir siekti tikslų, nepasiduoti sunkiomis akimirkomis ir išmokti mėgautis gyvenimu. Tikiu, kad šios patapos bus jauki asociacijos narių susibūrimo ir bendrystės kūrimo vieta, kurioje galėsite susitikti ir dalyvauti įvairiose veiklose. Suvokiant šios sudėtingos ir klastingos ligos galimas pasekmes, labai svarbu, kad VšĮ Cukrinukai“ siekia prisidėti prie šia liga sergančių vaikų gyvenimo kokybės gerinimo ir kaip kitos nevyriausybinės organizacijos, siekia kilnaus tikslo – teikti pagalbą ir vienyti bendrai veiklai savivaldybės gyventojus, – sakė vicemeras Artūras Visockis.

Sveikinimo žodžius tarusi mero patarėja Agnė Pavelčikienė dėkojo už drąsą kalbėti apie diabetą ir burti šeimas, susiduriančias su šios ligos problemomis, ir linkėjo, kad „Cukrinukų“ bendruomenė augtų, plėstųsi, ir visi galėtų sužinoti, kad „cukrinukų“ galimybės neribotos, tik reikia apie tai žinoti ir tuo tikėti.

Renginyje dalyvavę Marijampolės Rotary klubo atstovai ir kiti svečiai, kaip ir savivaldybės atstovai, žavėjosi VšĮ „Cukrinukai“ įkūrėjų R. Blažiulionienės ir E. Naidaitės, kurios pačios augina diabetu sergančius vaikus, energija bei entuziazmu, visų, prisidėjusių prie patalpų sutvarkymo, veikla ir linkėjo ryžto bei kantrybės ir išradingumo vystant veiklą organizacijoje, kuri labai reikalinga cukrinio diabeto ligą turintiems žmonėms

Naujas patalpas papuošė ir „Cukrinukų“ logotipas, kurio autorius Tomas Blažiulionis, iš savo patirties žinantis, ką reiškia sirgti diabetu. Kaip pristatė logotipo autorius, melsvas užrašo fonas – tai dezinfekcijos popierėlis, o raudonos raidės – kraujas. Logotipą ant sienos nupiešė marijampolietė menininkė Ieva Voroneckytė.

Lietuvoje kasmet cukriniu diabetu suserga apie 70-80 vaikų. Trys ketvirtadaliai visų I tipo cukrinio diabeto atvejų diagnozuojami iki 18 metų vaikams ir paaugliams.

Asociacijos „Cukrinukai“ sumanytojos džiaugėsi naujomis patalpomis, dėkojo visiems, kurie padeda gyvuoti, prisideda prie organizacijos įveiklinimo, ir rėmėjams, kurių pagalba labai reikalinga. Jau antrus metus veiklą vykdanti VšĮ Cukrinukai“ bendruomenė kviečia tėvelius, auginančius cukriniu diabetu sergančius vaikus, drąsiai kreiptis pagalbos, aktyviai burtis ir mokytis su šia liga susigyventi bei paruošti gyvenimui savo vaikus ir įveikti visus iškylančius sunkumus kartu.

„Kviesime naujas šeimas įsilieti į „Cukrinukų“ bendruomenę, prisidėti prie veiklų, dalinti patirtimi, džiaugsmais ir rūpesčiais, palaikyti vieni kitus, dalyvauti įvairiose užsiėmimuose, nes žinome, kad yra tėvų, kurie tiesiog slepia vaiko ligą, nenori priimti bet kokios pagalbos. O juk priešingai – reikia kalbėtis ir mes esame pasiruošę tai daryti,– sakė asociacijos „Cukrinukai“ pirmininkė R. Blažiulionienė, kalbėdama apie ateities planus.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE