Įmonėms – prievolė pasirūpinti pranešėjų informacija (žiniasklaida)

Įmonėse, kuriose dirba daugiau nei 50 darbuotojų, nuo šių metų privalo veikti vadinamasis vidinis kanalas, leidžiantis darbuotojams pateikti informaciją apie korupcinius ar darbo pareigų pažeidimus. Už šio reikalavimo nevykdymą įmonės vadovui gali būti skirta piniginė bauda, rašo dienraštis „Verslo žinios“.

Anot Teisingumo ministerijos atstovo Mariaus Vainausko, turi būti numatyta tvarka, kaip įmonėje realizuojamos Pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatos, kaip žmogus, turintis informacijos apie pažeidimą, gali ją pateikti, kaip įmonė šią informaciją nagrinėja ir ją saugo, kas priima sprendimus ir kokiais terminais tai turi padaryti, koks yra grįžtamasis ryšys su asmeniu, pateikusiu šią informaciją.

Jei vadovas nepasirūpina, kad įmonėje atsirastų vidinis kanalas, jis gali būti administracine tvarka nubaustas 140-300 eurų dydžio bauda, o jei pažeidimas fiksuojamas pakartotinai, bauda gali siekti nuo 300 iki 500 eurų. Jei neužtikrinamas informaciją pateikusio asmens konfidencialumas ar darbdavys daro jam neigiamą poveikį – bauda įmonės vadovui gali siekti ir kelis tūkstančius eurų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE