Informacija apie Šakių GMP stoties prijungimą prie Kauno GMP stoties

GMP stoties prijungimas

Iškilus klausimams dėl Šakių GMP prijungimo, Šakių rajono savivaldybė pateikia atsakymą gyventojams.

Kviečiame su juo susipažinti:

,,Mieli gyventojai,

Viešojoje erdvėje pasklido prieštaringa informacija dėl Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties valdymo perleidimo Kauno miesto savivaldybei ir prijungimo prie Kauno miesto GMP stoties.

Nerimui dėl paslaugų prieinamumo nėra jokio pagrindo, o jų kokybė dėl šio prijungimo tikrai nenukentės, nes bus apjungiama tik įstaigos valdymas ir apskaita. Iškvietimo skambučiai jau seniai centralizuoti. Priešingai – paslaugų padaugės, bus užtikrinta aukštesnė kokybė ir operatyvesnis reagavimas į iškvietimus.

Prijungimą prie Kauno miesto GMP iniciavo pati Šakių GMP stoties vadovybė, kurios motyvacija yra pagerinti gyventojams teikiamų paslaugų kokybę pasitelkiant Kauno GMP stoties resursus: Kauno GMP mokymų bazę darbuotojams, budintį vyresnįjį gydytoją, LIFNET sistemą, kuri padidina ūminio miokardo diagnostikos kokybę, sumažina klaidos tikimybę, sutrumpina laiką nuo diagnozės iki specializuoto gydymo ir sumažina „užvežamų“ diagnozės tikslinimui pacientų į neatliekančias specializuoto gydymo ligonines skaičių. Šakių GMP stotis jau kuris laikas bendradarbiauja su Kauno miesto GMP stotimi, todėl šis sujungimas tik praplės paslaugų pasiūlą.

Be to, Kauno miesto savivaldybė įsipareigoja užtikrinti saugumą Šakių GMP stoties darbuotojams, išlaikant darbo užmokestį, GMP administracijos ir GMP brigadų struktūrą bei papildomai įsteigti klasterinės GMP brigados postą, kuris  Šakių savivaldybės teritorijoje visą parą teiks pagalbą ir transportuos kritinių būklių pacientus. Šis postas per metus papildomai galės atlikti apie 2000 iškvietimų. Jam vieta numatoma Kudirkos Naumiestyje.

Praėjusių penktadienį priimtas tarybos sprendimas – tik pirmasis žingsnis ilgame reorganizacijos procese. Analogišką sprendimą dabar turės priimti Kauno miesto savivaldybės taryba, tada bus rengiamas reorganizacijos sąlygų planas, kuris vėl bus svarstomas ir tvirtinimas abiejų savivaldybių tarybų.

Užtikriname, kad visus procesus panaudosime mūsų gyventojų sveikatos saugumo užtikrinimui, o Kauno miesto GMP darbuotojų bei vadovybės kompetencijomis abejoti pagrindo neturime.”

Šakių rajono savivaldybės inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE