Istorija ir kultūra dalinosi mokiniai iš įvairių Europos šalių

Šią savaitę Marijampolės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje vyksta tarptautinio projekto Erasmus+ KA2 „Vaikščiojimas gyvenimo linija“ („Walking the line“) veiklos.

Į Marijampolę atvyko mokinių ir mokytojų delegacijos iš Ispanijos Katalonijos regiono, Italijos, Vokietijos ir Rumunijos. Atvykę svečiai apsigyveno marijampoliečių šeimose, kur iš arčiau susipažino su vietine kultūra ir gyvenimo būdu.

Projekto tikslas – sveikos gyvensenos ugdymas, judėjimas, užimtumas lauke, Europos istorijos pažinimas, patriotiškumo ugdymas. Kiekviena projekto šalis yra parengusi po istorinį maršrutą kitų šalių delegacijoms.

Projekto dalyviai aplankė kartu su Žygeivių klubo ir Šaulių sąjungos atstovais Akmenynų kaimo apylinkes – „Pasaulinių karų sūkuryje. Partizanų takais“. Taip pat svečiai aplankė Marijampolės žymius paminklus, vyko į Trakus, Vilnių, kur susipažino su šių miestų architektūra.

Delegaciją svetingai pasitiko ir miesto šeimininkai – Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė ir kiti vadovai. Merė pasveikino atvykusius ir kvietė sugrįžti, vėliau įteikė atminimo dovanėles ir supažindino su miestu, parodant kelias prezentacijas.

Projektą vainikavo šokių festivalis, kurio metu kiekviena šalis pristatė savo tautinius šokius ir vieną bendrą projekto šokį. Spalio 20 dieną projekto dalyviai išvyksta atgal į savo gimtąsias šalis, tačiau projektas nesibaigs – kitais metais projektas tęsis kitose šalyse.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X