Įteikė padėkos raštus aktyviausiems Lietuvių kalbos dienų renginių organizatoriams

Kovo 14 d. Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje įvyko baigiamasis Lietuvių kalbos dienų renginys. Jame Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komitetas įteikė padėkos raštus aktyviausiems Lietuvių kalbos dienų renginių organizatoriams. Džiaugiamės, kad tarp pagerbtųjų buvo ir Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji kalbos specialistė Ilona Vitkauskaitė.

Pati I. Vitkauskaitė sako, kad šis apdovanojimas – didžiulis įvertinimas visam mūsų rajonui.

„Didžiuojuosi kiekvienu iš jūsų – visais mokyklose dirbančiais lituanistais, kasdien nešančiais šviesą savo mokiniams, visais rajono švietimų įstaigų, bibliotekų darbuotojais, kalbos puoselėtojais. Nuoširdų ačiū tariu ir savo kolegei Ritai Vaščėgienei, kurios koordinuojamos švietimo įstaigos aktyviai dalyvauja ir organizuoja lituanistinius renginius. Esu labai dėkinga ir tai saujelei ištikimų Nacionalinio diktanto dalyvių, kurie, negailėdami savo laiko ir jėgų, kasmet papuošia konkursą savo buvimu. Mes visi kartu – didžiulė jėga. Smagu, kad tų, kuriems svarbi kalba, jos kultūra ir išsaugojimas – kasmet vis daugėja – tai įrodo ir renginių gausa, ir vis didėjantis jūsų skambučių, elektroninių laiškų, kuriuose prašote patarimų, konsultuojatės, tiesiog pasidžiaugiate pasiekimais, skaičius. Ačiū. Šiandien kartu galime pasidžiaugti, kad mūsų žingsniai į priekį žengiami teisingu taku“, – nuoširdžią padėką mūsų rajono lietuvių kalbos puoselėtojams išreiškė I. Vitkauskaitė.

Baigiamajame renginyje skambėjo garbių svečių sveikinimų kalbos, pranešimą „Lietuvių kalba ir lituanistika ant antrojo valstybės šimtmečio slenksčio“ skaitė Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro vadovė prof. dr. Danguolė Mikulėnienė. Susirinkusiesiems koncertą dovanojo kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“.

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos koordinuojamos Lietuvių kalbos dienos vasario 16–kovo 11 d. vyko visose šalies savivaldybėse. Renginiai buvo organizuojami kultūros centruose, mokyklose, muziejuose, bibliotekose. Šiemet į Lietuvių kalbos dienas ypač aktyviai įsitraukė užsienio šalių lietuvių bendruomenės. Lietuvoje ir užsienio šalių lietuvių bendruomenėse buvo surengta apie 3000 kalbai skirtų renginių.

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.