Jankų miške nustatytas afrikinio kiaulių maro atvejis

Kazlų Rūdos savivaldybės administracija gavo pranešimą iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamento apie afrikinio kiaulių maro atvejį medžiotojų klubo „Višakis” medžioklės plotuose Jankų miške, Jankų sen. Kazlų Rūdos savivaldybėje.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamentas informavo, kad birželio 4 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nustatytas afrikinis kiaulių maras (toliau – AKM) 1 metų šernui, sumedžiotam gegužės 28 d. Tai jau antrasis AKM atvejis Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijoje šiais metais, tai reiškia, kad virusas vis dar aktyviai cirkuliuoja gamtoje ir šernų populiacijoje, dėl to yra grėsmė, kad virusas gali būti pernešamas į kiaulių ūkius.

Informuojame, kad vadovaujantis 2020-05-15 Komisijos įgyvendinimo sprendimu Nr. (ES) 2020/62, kuriuo iš dalies pakeistas Įgyvendinimo sprendimo 2014/709/ES dėl gyvūnų sveikatos kontrolės priemonių, susijusių su afrikiniu kiaulių maru tam tikrose valstybėse narėse, priedas, Kazlų Rūdos savivaldybės teritorija patvirtinta AKM PART II zona, kur pagal minėto sprendimo nuostatas ši teritorija laikoma afrikiniu kiaulių maru užkrėsta zona, todėl visi kiaulių laikytojai privalo užtikrinti kiaulių ūkių biosaugos reikalavimų vykdymą.

 

Kazlų Rūdos savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE