Jūrės kaimo bendruomenė gyvuoja ir virtualioje erdvėje

Asociacija „Jūrės kaimo bendruomenė“, siekdama, kad kaimo gyventojai gebėtų saugiai, efektyviai ir atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis, nuo 2018 metų dalyvauja projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Jūrės kaimo bendruomenė ir jos nariai aktyviai dalyvavo įvairiose  teminėse akcijose (Senjorų dienos internete, Saugesnio interneto savaitė, Skaitmeninė savaitė), kurios vyko Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos Kazlų filiale. Bendruomenė išsirinko savo skaitmeninį lyderę, o jauniausia bendruomenės narė aktyviai dalyvavo e.skautų veikloje, skatino kaimo gyventojus ir bendruomenės narius domėtis informacinėmis technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą. Bendruomenės nariai dalyvavo Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos Kazlų filiale vykusiuose Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamo, projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ mokymuose, pagal pradedantiesiems skirtą programą „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“. Daugelis kursų dalyvių buvo vyresnio amžiaus. Jie lankė pradedančiųjų kursus norėdami pagerinti ir atnaujinti savo žinias, o vėliau pagilino žinias pažengusiųjų mokymuose, tam kad galėtų naudotis įvairiomis e. paslaugomis ir surasti informacijos apie tai kas vyksta jų gyvenamojoje vietovėje ir aplinkui.

2020 m. sausio mėnesio pradžioje, pateikusi „Prisijungusi Lietuva” Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursui projektą „Jūrės kaimo bendruomenė: prisijungusi, efektyvi ir kurianti Lietuvos bendruomenė”, balandžio 1- ąją Jūrės kaimo bendruomenė  sužinojo, kad tapo viena iš 120-ies šio konkurso laimėtojų. Projekto idėja – sukurti Jūrės kaimo bendruomenės internetinę svetainę, kuri įtrauktų bei įtinklintų kuo daugiau bendruomenės narių į bendruomenės vykdomas veiklas kilo jau senai, tačiau realiai įgyvendinta nebuvo. Bendruomenei įsijungus į projekto „Prisijungusi Lietuva“ veiklas, planas Jūrės kaimo bendruomenės veiklą viešinti internete,  tapo realiai įgyvendinamas.      2020-08-31, baigus svetainės kūrimą, buvo išpirktas domenas ir svetainės talpinimo paslauga ir Jūrės kaimo bendruomenės internetinė svetainė www.jūrė.lt tapo pasiekiama lankytojams.

Jūrės kaimo bendruomenė dalyvaudama projekte bendradarbiavo su Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos Kazlų filialu.

Jūrės kaimo bendruomenės nariai ir visi kaimo gyventojai yra ne tik Lietuvos ir savo rajono bei kaimo patriotai, bet ir žmonės labai gerbiantys lietuvių kalbą, todėl savo kaimą internete pavadino tikruoju vardu ir užregistravo domeną jūrė.lt.

Sukūrus bendruomenės internetinę svetainę, atsirado galimybė pristatyti kaimo ir bendruomenės istoriją, veiklą, dalintis naujienomis ir informacija ne tik tarp bendruomenės narių, bet ir platesnei auditorijai,  kraštiečiams, kurie domisi ir nepamiršta savo šaknų ir gimtojo krašto.  Čia talpinama ne tik  informacija susijusi su Jūrės kaimo bendruomenės ir vietos bibliotekos (Kazlų filialo) veikla, bet ir vietos gyventojams aktualūs viešojo transporto tvarkaraščiai, atliekų išvežimo grafikai, naudingos nuorodos. Jūrės kaimo bendruomenės internetinė svetainė bus palaikoma ir projektui pasibaigus. Planuojama, kad kiek gyvuos Jūrės kaimo bendruomenė, tol bus palaikoma ir veiks ši internetinė svetainė.

Jūrės kaimo bendruomenės internetinė svetainė www.jūrė.lt tapo puikia virtualia vizitine kortele, prisidedančia prie bendruomenės stiprinimo ir bendruomeniškumo skatinimo, gyventojų išprusimo, tobulėjimo bei efektyvaus, saugaus ir atsakingo naudojimosi informacinėmis technologijomis bei internetu.

 

Rita Sliserienė         

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE