Ką valgyti po dantų implantacijos procedūros?

Vienas pirmųjų dalykų, kuriuos pajusite po dantų implantacijos operacijos, yra alkis. Tačiau reikia nuo pat pradžių susitaikyti, kad kurį laiką jūsų gebėjimas kramtyti bus apribotas. Tam, kad užsitikrintumėte sėkmingą gijimą, o dantų implantacija turėtų ilgalaikį rezultatą, reikia pasirūpinti tinkama mityba. Kaip tai padaryti ir tuo pačiu nepakenkti atliktai procedūrai, pataria Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai.

Pirmosiomis valandomis po dantų implantavimo operacijos galite jausti tam tikrą diskomfortą. Po valandos bus pašalintos marlės ir Jūs galėsite šiek tiek numalšinti alkį. Tačiau svarbu atidžiai rinktis ką valgyti. Toliau pateikiame mitybos rekomendacijas, kurių reikėtų laikytis artimiausias 10–14 dienų po operacijos ar Ką valgyti po dantų implantacijos procedūros?

bent tol, kol Jūsų burna nebebus tokia jautri. Taip pat aptarsime maisto produktus, kurių reikėtų vengti.

1-2 dienos

Pirmąsias kelias dienas po dantų implantacijos rekomenduojame valgyti tik skystą ir minkštą maistą. Tai gali būti trintos sriubos, naminis sultinys, baltyminiai kokteiliai, sultys ar jogurtas. Taip pat galima valgyti bulvių košę. Tam, kad Jūsų dantys būtų sveikesni, rinkitės maistingus žaliuosius kokteilius, kuriuose gausu kalcio. Bet rinkdamiesi vaisių kokteilius stenkitės saikingai vartoti citrusinių vaisių (pvz., greipfrutus ar apelsinus). Citrusiniai vaisiai yra puikus vitamino C šaltinis, kuris yra pagrindinė dantenų sveikatos medžiaga, tačiau jie labai rūgštūs, o tai gali pažeisti dantų emalį.

3-4 dienos

Trečią dieną galima pereiti prie minkštų ir lengvai kramtomų maisto produktų. Tai gali būti virtos kruopos su smulkiai trintomis mėlynėmis, sviestu bei cinamonu. Tai maistingas ir lengvas pasirinkimas net ir tiems, kurie nėra maisto gaminimo ekspertai. Jei norite sotesnių pusryčių, galite rinktis kiaušinienę su minkštu sūriu. Tai ne tik skanus ir lengvai kramtomas maistas, bet ir turintis didelės maistinės vertės. Nepamirškite, kad kiaušiniai yra puikus fosforo šaltinis. Šis mineralas atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį palaikant sveikus dantis. Be to, kiaušinių tryniuose gausu vitamino D, kuris palengvina kalcio pasisavinimą.

5-10 dienos

Penktą dieną po dantų implantacijos galite valgyti ir kietesnį maistą. Tai gali būti minkšta duona arba gerai išvirę makaronai. Taip pat vertėtų pagalvoti apie saldžias bulves, kuriose gausu vitamino C, kuris, kaip jau minėjome, yra būtinas dantenų sveikatai. Taip pat į mitybą vertėtų įtraukti lapinius žalumynus, tokius kaip kopūstus ar špinatus. Šios daržovės puikiai tinka burnos sveikatai, nes juos išvirusius lengva kramtyti ir juose gausu kalcio, kuris yra sveikų dantų statybinė medžiaga.

10-14 dienos

Jei esate mėsos mėgėjas, tikrai galite kartais jos paragauti. Vis dėlto, geriausia rinktis minkštą mėsą (pvz. vištieną, kalakutieną ar jautieną), kurią galite sumaišyti su bulvėmis ar daržovėmis. Gerai paruoštą mėsą įvertins net ir dar kiek jautrokos dantenos. Taip pat į savo racioną galite įtraukti virtas žuvis (pvz. lašišą, menkę ar otą), kurias galima ne tik lengvai kramtyti, bet jose gausu tokių maistinių medžiagų kaip omega-3, kurios gali padėti sumažinti uždegimą.

Ko reikėtų vengti?

Gijimo laikotarpiu svarbu vengti traškaus bei kieto maisto. Venkite mėsainių, traškučių, sausainių, keptos duonos ar čipsų. Taip pat po dantų implantacijos turėtumėte nevartoti alkoholio ar rūkyti, nes tai gali padidinti implanto atmetimo riziką. Tik praėjus 14 dienų po dantų implanto operacijos galėsite grįžti prie įprastos mitybos.

Taigi, racionas po dantų implantacijos yra gana platus. Praėjus 14 dienų po procedūros galite valgyti praktiškai viską, tačiau venkite kramtyti ta puse, kurioje yra įsriegtas implantas. Nėra dviejų tokių pačių atvejų, tačiau išvardyti maisto produktai gali padėti susiorientuoti, ką geriausiai valgyti po dantų implantacijos operacijos. Jeigu turite papildomų klausimų,  parašykite mums adresu [email protected].

 

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE