Ką veikti Marijampolėje: tapyba gatvėse, papildyta realybė ir stebuklingos katės!

Vienas geriausių kelionių organizatorių Lietuvoje – „Makalius“ kviečia apsilankyti Marijampolėje.

Ką pamatyti Marijampolėje? Suvalkijos sostinė tikrai turi ką pasiūlyti visiems, norintiems užkeliauti Lietuvą! Kokios yra lankytinos vietos Marijampolėje, ką joje galima išvysti? Perskaitęs šį trumpą gidą būsi pasiruošęs ir net galėsi kitiems patarti, ką veikti Marijampolėje!

SENIAUSIAS PARKAS – NAUJAUSIOS TECHNOLOGIJOS

Vytauto Didžiojo vardu pavadintas parkas – seniausias mieste. Dar prieškario laikais Marijampoliečiai rinkdavosi čia pailsėti ir paplepėti. Jį puošia gėlynas, trykštantis fontanas, o dar parką galima vadinti tikra istorijos ir modernumo sankirta! Jis iki šiol yra išsaugojęs anų laikų dvasią, o apie jo praeitį gali sužinoti naujausių technologijų pagalba, nes parke veikia interaktyvi paroda – „Miesto sodo istorija“. Joje gali pamatyti, kas vyko mieste prieš pusantro šimto metų, o viskas, ko tam reikės, yra išmanusis telefonas ir speciali, būtent šiam parkui sukurta programėlė!

Adresas: Vytauto g. ir Sodo g. sankirta. Instrukcija, kaip parsisiųsti programėlę.

IŠMARGINTOS GATVĖS

Turbūt vienas ryškiausių ir įspūdingiausių Marijampolės akcentų! „Malonny“ (Marijampolė, Londonas, Niujorkas) simpoziumo idėja gimė dar 2011 metais, o įgyvendinti pradėta 2014-aisiais. Jo dėka per 6 metus miesto gatves ir pastatus papuošė daugiau nei 20 didelių, kūrybiškų graffiti piešinių, kurie tapo savotiška Marijampolės vizitine kortele. Visa ko pradžia – Ray Bartkaus, Algirdo Kumžos ir kitų menininkų iniciatyva kasmet suvienyti įvairių šalių kūrėjus bendriems darbams. Simpoziumas sukėlė didžiulį susidomėjimą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, jame kartu su Lietuvos kūrėjais dirba Jungtinių Amerikos Valstijų ir Didžiosios Britanijos architektai, dizaineriai, dailininkai, o rezultato gali pavydėti bet kuris miestas!

Adresas: įvairios vietos mieste

Nuotraukos Dainiaus Čėplos ir Irmanto Šalaševičiaus

STEBUKLINGOS KATĖS

Ar žinojai, jog Marijampolės miestui pradžią davė grafienė Pranciška Butlerienė? Būtent ji į dar besikuriantį miestelį pakvietė pirmąjį marijonų vienuolį, pastačiusi bažnyčią ir vienuolyną. Pasakojama, jog ji labai mylėjusi kates, todėl jos garbei jaukiame Marijampolės senamiesčio kiemelyje dabar glaudžiasi ir su vandeniu žaidžia trys mielos katytės, simbolizuojančios miesto istorijos pradžią. Beje, žmonės kalba, jog sugalvojus norą ir paglosčius visas kates, jis tikrai išsipildo. Bet tuo pačiu perspėja, kad katės – suvalkietiškos, todėl finansinių norų nepildo. :-)

Adresas: Tarp Kęstučio g. ir P. Butlerienės g., vidinis kiemas.

Nuotrauka Eduardo Bareikos

NAKVYNĖ MARIJAMPOLĖJE

Vien miesto tapybos grožiui laiko Marijampolėje skirti galima nemažai, tad rekomenduoju vykti su nakvyne bei apsistoti viešbutyje „Mercure Marijampolė“. Jis netgi siejasi su dviem aukščiau minėtais dalykais, kadangi „Malonny“ projekto metu grafienės garbei būtent ant šiame viešbutyje esančio restorano sienos buvo nutapytas katinas! O su Makaliaus Lietuva pasiūlymu tavęs laukia 4 žvaigždučių liukso klasės poilsis su pusryčiais, sūkurine vonia, suomiška, turkiška, aromaterapine pirtimis. Gali rinktis su pusryčiais, vakariene bei pasitikimo gėrimu. Visi pasiūlymai galioja net 5 mėnesius nuo įsigijimo!

LIETUVIŠKASIS AMSTERDAMAS

Gražiausia stotis Lietuvoje? Visai gali būti. Unikalus, didelę architektūrinę vertę turintis pastatas jau greitai ims skaičiuoti savo šimtmetį, o jo raštai, dekoracijos, ryškiai raudonos plytos bei į viršų besistiebiantis bokštas tikrai traukia kiekvieno praeivio akį. Visai, kaip nuostabaus grožio traukinių stotis Amsterdame :-) .

Adresas: Geležinkelio g. 16, Marijampolė

Nuotraukos Irmanto Šalaševičiaus ir Andrey Shevchenko

MOTORIZUOTA ISTORIJA

Mėgsti automobilius? Tuomet tau tikrai patiks senovinių automobilių ir motociklų muziejus „Kubilkiemis“. Jame esanti kolekcija kaupta net ketvirtį amžiaus! Tai unikalus ir eksponatų gausa turtingas muziejus,  įsikūręs labai įdomioje vietoje – senos kepyklos pastate. Daugumą transporto priemonių yra pagamintos Sovietų Sąjungoje, tad vyresni lankytojai tikrai atpažins VAZ, Moskvič, GAZ, ZAZ automobilius, o jauniesiems tai – puiki proga žvilgtelėti į savo tėvų bei senelių istoriją.

Adresas: Sporto g. 46, Marijampolė. Lankytojai priimami pagal išankstinę registraciją. Tel.: +370 343 97 212, +370 698 33 217.

Nuotraukos Roberto Rudžionio

GAMTOS TURTAI BEI IŠKYLOS GRYNAME ORE

Atvykę  į Marijampolės apylinkes ką veikti ras ir aktyvaus poilsio mėgėjai. Jiems rekomenduoju du netoli esančius pažintinius takus: Amalvos ir Buktos. Pirmasis ypatingas tuo, jog yra vienas trumpiausių, jei ne pats trumpiausias Lietuvoje – 121 metrų. Kontrastinga, tačiau veda jis į vieną didžiausių Suvalkijoje Amalvos pelkę, o tako pradžioje įrengtas apžvalgos bokštelis, leidžiantis pasigrožėti plačia gamtos panorama, Žuvinto biosferos rezervato kraštovaizdžiu. Be abejonės, čia įrengti ir informaciniai stendai, supažindinantys su pelkės augalija ir gyvūnija.

Vieta: Netoli Daukšių k., Marijampolės sav.

Beje, žinau, kad apžvalgos bokštai yra vieni mėgstamiausių Makaliaus Lietuva lankomų objektų, tai kviečiu susipažinti ir su kitais, tiek populiariausiais, tiek ir mažiau žinomais.

O jei nori pasivaikščioti ilgesniu taku, siūlau populiarų Buktos gamtinį-pažintinį taką, lankytojų mėgstamą visais metų laikais. Šiltuoju metu žmonės čia ir iškylas poilsiavietėje prie laužo rengia, kadangi čia yra ir pavėsinė, supynės, šiukšlių dėžės, tualetas. Čia įrengti du maršrutai 1,3 ir 1,7 kilometrų ilgio, yra ir tvenkinys, taip pat Buktos giria su gausybe augalų bei gyvūnų rūšių, su kuriais susipažinsi take įrengtose stotelėse.

Vieta: Želsva, Liudvinavo sen., Marijampolės raj.

Amalvos tako nuotraukos Roberto Rudžionio

Print Friendly, PDF & Email
Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE