Kaip sumažinti 25 procentais sąskaitas už šildymą?

Siekiant efektyvinti Vilkaviškio rajono savivaldybės šilumos ūkį ir gyventojams sumažinti gaunamas sąskaitas už šilumos energiją, Savivaldybės vadovai ne kartą kreipėsi į šilumos tiekėjus, reikalaudami ieškoti būdų, kaip efektyviau vykdyti šilumos tiekimą mūsų rajone. Tuo tikslu Vilkaviškio rajono savivaldybėje lankėsi UAB „Litesko“ generalinis direktorius Alexander’as Husty’s ir bendrovės komercijos direktorius Rimantas Germanas, kurie pristatė vieną iš būdų, kaip, Savivaldybei ir gyventojams neinvestuojant papildomų lėšų, pasiekti iki 25 proc. mažesnes sąskaitas už šildymą.

Kaip informavo R. Germanas, 2012 metais Europos Sąjungoje buvo priimta direktyva, kurios pagrindu visos valstybės narės įsipareigojo taupyti energijos kaštus savo vartotojams, o tai pirmiausia turėtų vykdyti energijos tiekėjai. Vis dėlto, Lietuvos šilumos tiekėjams ilgą laiką nebuvo galimybių minėtos direktyvos nuostatus įgyvendinti ir tik 2016 m. pabaigoje buvo priimtas Energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatymas, skirtas užtikrinti taupesnį energijos suvartojimą visose Lietuvos ūkio srityse, atitinkantį Europos Sąjungos teisės aktuose nustatytus Lietuvos Respublikos energijos vartojimo efektyvumo didinimo įsipareigojimus, ir sudaryti prielaidas efektyviai gaminti, tiekti ir vartoti energiją.

Pasak UAB „Litesko“ atstovų, remiantis moksliniais tyrimais yra nustatyta, kad šilumos ūkyje įrengus individualią šilumos ir karšto vandens apskaitą kiekvienam galutiniam vartotojui bei vienalaikę nuotolinę duomenų nuskaitymo sistemą, ją teisingai eksploatuojant, galima sutaupyti iki 25 proc. šiluminės energijos, net papildomai neapšiltinus pastatų. Remiantis šiais duomenimis, UAB „Litesko“ siūlo galimybę pagal ESCO modelį renovuoti šilumos ūkius, investuojant į taupymo priemones, siekiant, kad vartotojai pajustų minėtą šilumos energijos sutaupymą mūsų rajone.

Savivaldybės vadovai pasiūlė atvykusiems svečiams dar šį šildymo sezoną atlikti bandomuosius skaičiavimus, kiek reikėtų investicijų ir koks galimas sutaupymo efektas, bent viename mūsų rajono objekte įgyvendinus siūlomą ESCO modelį. Siūloma, kad paskaičiavimai būtų atlikti Savivaldybei priklausiančiame viešajame pastate. Būtų skaičiuojama kokios investicijos konkrečiam objektui yra reikalingos, numatomas būsimas energijos sutaupymo efektas, investicijų atsipirkimo laikas.

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.