Kazlų Rūdoje dirbęs LR Prezidentas Gitanas Nausėda: „Formuojasi dviejų greičių Lietuva“

Šiandien Sūduvos regione viešintis LR Prezidentas Gitanas Nausėda su regiono miestų merais aptarė didelį spektrą ne tik visam regionui, bet ir kiekvienai savivaldybei aktualių problemų. Prezidentas pabrėžė, kad lankydamasis šalies savivaldybėse, bendraudamas su jų vadovais pastebi, jog ryškėja „dviejų greičių Lietuva“, o savivaldybės, į priekį judėdamos greičiau už kitas, netgi, centrinės valdžios, institucijas, yra pasirengusios imti atsakomybę į savo rankas.

 

Savivalda juda gera linkme

Kazlų Rūdoje šalies Prezidentas ir jo komanda susitiko su Kazlų Rūdos meru Mantu Varaška, Marijampolės meru Povilu Isoda, Kalvarijos meru Vincu Plikaičiu, Vilkaviškio meru Algirdu Neiberka, Šakių meru Edgaru Pilypaičiu. Susitikime buvo aptartos įvairios socialinės regiono problemos, investicijų pritraukimo klausimai. Dėmesys buvo skiriamas ir švietimo tinklo pertvarkai, jos problematika kiekvienoje savivaldybėje.

Po susitikimo su miestų merais Prezidentas žiniasklaidai pasidžiaugė, kad savivalda juda gera linkme. „Įspūdis pasikartoja trečiojo vizito regionuose metu – tai, kad šiandien savivaldybės yra pasirengusios imtis atsakomybės už savo gyvavimą ir tam tikra prasme formuojasi dviejų greičių Lietuva“, – sakė Gitanas Nausėda. Prezidentas pabrėžė pastebintis, kad savivaldos į priekį juda greičiau, nei institucijos, kurios ir turėtų nustatyti teisinę bazę procesams savivaldybėse vykti. „Kol tokia, dviejų greičių Lietuva, egzistuoja aš nemanau, kad mes pasieksime gerų rezultatų, nes kai kada tas savivaldybių judėjimas į priekį yra ribojamas teisės aktų arba elementaraus nesuvokimo centre“, – kalbėjo valstybės vadovas. Taip pat jis minėjo savivaldos ir centrinės valdžios bendravimo ir bendradarbiavimo būtinybę.

Gerovė regionuose – savivaldos rankose

LR Prezidentas pabrėžė savivaldybių atsakomybę kuriant gerovę regionuose, o tam, kad šis procesas būtų įgyvendinamas, jis pasisakė už būtinybę savivaldai suteikti daugiau laisvės. „Viešųjų pirkimų įstatyto projektas, kurį šiuo metu baigiame parengti ir netrukus teiksime Seimui svarstyti pavasario sesijoje, tiek ir vidaus sandorių įteisinimas – šitie teisės aktų teikimai atliepia šiai tendencijai ir, aš manau, leis efektyviau spręsti klausimus vietoje, nelaukiant kol kažką nuspręs Vilnius“, – mintimis dalinosi LR Prezidentas Gitanas Nausėda.

Viešnagės bus reguliarios

Savo viešnagę Sūduvoje Lietuvos vadovas pratęsė Jono Basanavičiaus gimtinėje Vilkaviškio rajone. Šalia sodybos esančiame Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne Prezidentas pasodino simbolinį ąžuoliuką. „Ilgai prisiminsiu šitą viešnagę, kaip ir prisiminsiu savo darbą sodinant ąžuoliuką. Tikrai bus smagu po kažkiek metų atvykti ir pažiūrėti, kaip jam sekasi, galbūt pagenėti, jeigu reikės ir tikrai jausiuosi palikęs savo dalelę širdies čia“, – sakė Gitanas Nausėda.

Taip pat šalies vadovas vizito Sūduvoje metu susitiko su regiono bendruomenių atstovais. „Susitikęs su vietos bendruomenėmis, Prezidentas akcentavo, kad jų lyderiai buvo vieningi ir gerai pasiruošę pokalbiui, kėlė aktualius klausimus, įvardijo konkrečias problemas ir turėjo siūlymų, kaip jas spręsti, pavyzdžiui, remiant ir stiprinant savanorystę regionuose. Pasak šalies vadovo, vietos bendruomenės geba greitai ir gerai atliepti aktualius vietos žmonių rūpesčius, yra labai svarbios pilietiškumo ugdymui“, – rašoma Prezidento komunikacijos grupės pranešime.

Lietuvos Prezidento apsilankymas Kazlų Rūdoje yra trečiasis jo vizitas regionuose. Praėjusių metų pabaigoje jis su savo komanda lankėsi Utenoje, o sausio mėnesį – Plungėje. Gitanas Nausėda sakė, kad tokios darbo dienos įvairiuose šalies regionuose turėtų būti reguliarios ir ateityje.

LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos. Fotografas Robertas Daškus

Jums gali patikti
1 Komentaras
  1. Algimantas sako

    Pasigedau informacijos ,kokius norus ir pageidavimus ir aktualias problemas iškėlė regiono verslininkai .Prašau redakcijos pasidomėti ir informuoti plačiąją visuomenę .Ne nuo socialinių klausimų ir medelių sodinimo reikia pradėti darbus .

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE