Kazlų Rūdoje nutiestas tradicinis tiltas iš praeities į dabartį

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos bendruomenė jubiliejinę, 30-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo ne tik patriotiškai, bet ir aktyviai. Esami ir buvę gimnazistai, mokytojai ir prisijungę kitų organizacijų atstovai tradiciškai nutiesė simbolinį „Tiltą iš praeities į dabartį“. Nors kasmet vykstančiai akcijai jokios grėsmės – nei virusai, nei vėjai ar lietūs, nesutrukdė – dalyvių skaičius pastebimai sumažėjo. Eilę metų Kazio Griniaus gimnazijos bendruomenės organizuojamas 11-os kilometrų bėgimas yra skirtas Kovo 11-ąjai ir Prezidentui Kaziui Griniui atminti.

Bėgikų skaičius sumažėjo, bet puiki nuotaika išliko

Tradicinė akcija „Tiltas iš praeities į dabartį“ kovo 10-ąją sutraukė apie 70 žmonių, kurie bėgdami įveikė simbolinį kelią nuo Selemos Būdos kaimo, kuriame ilsisi amžinojo pogulio atgulęs Lietuvos Prezidentas Kazys Grinius iki jo vardu pavadintos gimnazijos Kazlų Rūdoje. Tiesa, mokyklos direktorė Irena Raulinaitienė sakė, kad iki šiol bėgime kasmet dalyvaudavo apie 100-ą dalyvių, tačiau vis tiek džiaugėsi, kad nors bėgikų skaičius ir sumažėjęs, tai šventei nesukliudė. „Jūs padovanojote 11-ą kilometrų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, visai Lietuvai, Kazlų Rūdai, gimnazijai ir patys sau“, – bėgikus sveikindama sakė direktorė.

Šiais metais nuo Prezidento Kazio Griniaus paminklo iki Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos bėgo 56 gimnazistai, Šaulių sąjungos, Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos atstovai, Kazlų Rūdos pradinės mokyklos mokytojai ir keli buvę gimnazijos mokiniai.

Pasitiko su patriotinėmis dainomis

Tradicinis bėgimas, kaip ir kasmet, prasidėjo Selemos Būdos kaime, ant Trečiojo Lietuvos Respublikos Prezidento kapo padedant atminimo gėlių puokštę. Prasminga akcija tęsėsi 7-ioms dešimtims žmonių su plevėsuojančiomis Lietuvos vėliavomis ir fakelu, simbolizuojančiu ryšį tarp praeities ir dabarties, kartų tęstinumą ir viltį, ristele patraukus Kazlų Rūdos link. Nors diena pasitaikė apniukusi, bėgikų nuotaikų tai visai nepaveikė – mokiniai ir kiti akcijos dalyviai, atrodo, visai nenuvargę įveikė atstumą iki Kazlų Rūdos, kur tylos minutei stabtelėjo prie paminklo Tremtiniams, žuvusiems už Lietuvos laisvę. Tradiciškai, šventės kulminacija tapo bėgikų sutikimas šventiškai padabintame Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos kieme, kur po kiek daugiau nei valandos ir įveiktų 11-os kilometrų bėgimo dalyviai buvo sutikti su Trispalvėmis ir skambančiomis patriotinėmis dainomis.

Į savo mokyklą tradiciniam bėgimui sugrįžta net po daugiau nei 10-mečio

Parbėgusius akcijos „Tiltas iš praeities į dabartį“ dalyvius pasitiko gausiai susirinkę Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos bendruomenės nariai – mokiniai ir mokytojai. Sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė, savivaldybės Mero pavaduotojas Marius Žitkus, Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Beta Zaveckienė. Bėgikus kariška koše vaišino Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai. Akcijos dalyvius pasveikino Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokinių tarybos prezidentė Karolina, sakydama: „Noriu visus pasveikinti su Laivės diena. Džiaukimės, kad esame laisvi – laisvi kurti, mąstyti, veikti ir linkiu, kad ta laisvė neišeitų į blogą. Linkiu, kad ji mus tik skatintų kurti, mąstyti ir veikti“.

Gimnazijos direktorė I. Raulinaitienė džiaugėsi, kad į tradicinį bėgimą jungiasi ne tik gimnazistai ar kitų mokyklų mokiniai ir mokytojai, bet ir kasmet į gimnazijos kiemą sugrįžta buvę mokiniai, kurie metai iš metų nepamiršta gražios akcijos ir noriai jungiasi prie kitų Kovo 11-osios minėjimo bėgimo dalyvių.

Šiais metais Tiltą iš praeities į dabartį padėjo tiesti ir 3 buvę gimnazistai. Vienas jų – Remigijus, Kazio Griniaus gimnaziją baigęs jau daugiau nei prieš 10-metį, pasakojo, kad akcijoje dalyvauja kiekvienais metais ir džiaugėsi, kad tokios gražios tradicijos išlieka ir vienija bendruomenę. Paklaustas ar planuoja tęsti šią tradiciją ir toliau Remigijus patikino, kad „Tilto iš praeities į dabartį“ kasmet nekantriai laukia ir stengsis šį simbolinį atstumą įveikti kiek tik galimybės leis kiekvienais metais.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos ir  „Sūduvos gido“ nuotraukos 

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE