Kazlų Rūdos savivaldybėje gali išdygti vėjo jėgainių parkas

Vakar, lapkričio 27-osios vakarą, Bagotojoje vyko kaimo bendruomenės susitikimas su įmonės, planuojančiuos Kazlų Rūdos savivaldybėje rengti vėjo jėgainių parką atstovu Dariumi Velička. Išklausyti apie galimybes plėtoti vėjo energetiką bei padiskutuoti atvyko ir Kazlų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška. Gyventojai galėjo išsakyti savo abejones ir išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

D. Velička gyventojus supažindino su teritorija, kuri, atsižvelgiant į gyvenviečių ir pavienių sodybų išsidėstymą, būtų tinkama iki 10-ies vėjo elektrinių montavimui. Eksperto teigimu,  elektrinės planuojamos ne arčiau nei pusantro kilometro nuo artimiausios gyvenvietės. „Minimalus atstumas, kuris yra nustatytas pagal higienos normas yra 250-270m. iki artimiausio namo, bet mes paprastai vadovaujamės rekomendacijomis elektrines įrengti bent dvigubai didesniu atstumu“ – pasakojo D. Velička ir pasiūlė Bagotosios kaimo gyventojams susitikimo metu ir pabandyti kartu suprojektuoti, kur galėtų atsidurti vėjo jėgainės konkrečioje teritorijoje.

Kazlų Rūdos savivaldybės meras M. Varaška savo ruožtu gyventojus patikino, kad gruodžio 8-ąją organizuojama bendruomenių atstovų kelionė į Pagėgius, kur jau kelerius metus veikia 30-ies vėjo jėgainių parkas. Gyventojai galės patys apžiūrėti teritoriją, pasikalbėti su aplink parką gyvenančių bendruomenių atstovais, išgirsti jų įspūdžius gyvenant netoliese didžiulių vėjo jėgainių.

D. Velički paminėjo, kad dalis pinigų, savivaldybės surenkamų iš vėjo jėgainių savininko įvairių mokesčių forma, gali atitekti bendruomenėms. Tam pritarė ir Meras, kuris patikino, kad tokio parko įrengimo atveju, iki 20% gaunamų savivaldybės pajamų susijusių su jėgainėmis, būtų perduodama aplinkinėms bendruomenėms. „Tarkime, iš 100 tūkst. eurų  per metus surenkamo nekilnojamo turto mokesčio, bent 20 tūkst. eurų mes perduotume į bendruomenės banko sąskaitą,“ – kalbėjo M. Varaška. Negana to, meras patikino, kad savivaldybė įsipareigotų pinigus, surenkamus iš vėjo jėgainių nekilnojamo turto mokesčio, naudoti išskirtinai tik savivaldybės infrastruktūros programoms.

Savo ruožtu, į susitikimą susirinkę gyventojai labiausiai domėjosi pačių vėjo jėgainių techniniais parametrais – kokios galios, dydžio jėgaines norima įrengti netoliese jų namų. Nors gyventojai daug klausimų ir neuždavė, D. Velička patikino, kad savo nuogąstavimus ir vėliau kilsiančius klausimus visada gali jam pateikti, o panašių susitikimų su bendruomenėmis, tolimesnio projekto vykdymo atveju, dar tikrai bus.

Portalo „Sūduvos gidas“ informacija  

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE