Kazlų Rūdos savivaldybės taryboje TS-LKD frakcija pasitraukė iš valdančiosios daugumos

Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija priėmė sprendimą trauktis iš valdančiosios daugumos. Pasak frakcijos atstovo, mero pavaduotojo Mariaus Žitkaus, tokį TS-LKD sprendimą lėmė politinio dialogo trūkumas su kitomis valdančiosios daugumos frakcijomis bei koalicinės veiklos susitarimų nesilaikymas.

Dar 2019 m. TS-LKD frakcija drauge su „Jaunąja Sūduva“ ir „Liberalų sąjūdžiu“ susitarė prisiimti atsakomybę už skaidrų Kazlų Rūdos savivaldybės valdymą. Deja, pasak M. Žitkaus, TS-LKD nebegali tęsti darbo, grindžiamo mero Manto Varaškos vienasmeniais ir vienašališkais sprendimais, kuriančiais įtampą savivaldybės institucijų ir politikų veikloje, keliančiais grėsmę savivaldybės biudžeto ir finansinių įsipareigojimų vykdymui.

„Tai nėra skubotas sprendimas. Pastaraisiais mėnesiais ieškojome bendro darbo komandoje principų, taisyklių, tačiau tenka pripažinti, kad koalicijos partnerių bendradarbiavimo ir darbo komandoje supratimas yra visiškai skirtingas. Negana to, susilaukėme nepagrįstų mero kaltinimų, neva mūsų frakcija jau ruošiasi rinkimams ir užkulisiuose rengia ir vykdo į merą nukreiptą puolimą. Atsižvelgiant į tai, kad beveik 2 metus stovėjome greta ir gynėme „Jaunosios Sūduvos“ idėjas, niekada viešai nekvestionavome jų, nėjome į jokį konfliktą, tokie kaltinimai mums visiškai nesuprantami ir nepriimtini“, – teigia TS-LKD frakcijos seniūnas Domantas Ozerenskis.

M. Žitkus ir A. Matukynė pasitraukė iš pareigų

Vasario 8 d. TS-LKD frakcijos nariams vienbalsiai nutarus trauktis iš valdančiosios daugumos, mero pavaduotojas M. Žitkus bei frakcijos deleguota administracijos direktorės pavaduotoja Asta Matukynė įteikė Kazlų Rūdos merui atsistatydinimo prašymus.

„Kas TS-LKD frakcijos narius paskatino nebetęsti darbo su meru M. Varaška ir jo vadovaujama „Jaunąja Sūduva“? Savo ir kolegų vardu galiu tvirtai atsakyti – kardinaliai išsiskyręs požiūris į 2021 m. savivaldybės biudžeto formavimą, ne toks jau ir slaptas mero buriamos naujos daugumos su socialdemokratais faktas, išryškėjusios klaidos dėl skubėjimo įgyvendinti projektus bei pademonstruotas mero ir „Jaunosios Sūduvos“ frakcijų atstovų nepasitikėjimas tiek mano, tiek administracijos direktorės pavaduotojos darbu“, – sako M. Žitkus.

TS-LKD frakcija taip pat neslepia nusivylimo vienašališku mero sprendimu daugiau kaip puse milijono eurų sumažinti socialinės paramos sričiai tenkančias lėšas, dalį jų nukreipiant į infrastruktūrinių sumanymų įgyvendinimą.

„Mūsų, kaip socialinę sritį kuruojančių partnerių nuomonės, nebuvo atsiklausta. Tačiau neketiname likti nuošalyje, kuomet mažas pajamas turintys Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojai gali likti be kompensacijų už brangų šildymą, be paramos gavimo nelaimės atveju, be galimybės sulaukti socialinės rūpybos specialistų pagalbos. Todėl frakcijos vardu parengėme ir pateikėme siūlymą bent 300 tūkst. eurų grąžinti į savivaldybės biudžeto  socialinės paramos teikimo eilutę“, – teigia M. Žitkus.

Tuo metu A. Matukynė pažymėjo, kad dirbti nuolatinėje įtampoje, perdėtoje kontrolėje, kur yra kvestionuojami administracijos vadovų sprendimai, kurstomas dirbtinio nepasitikėjimo jausmas, nenori ir neketina.

„Mero atsainus požiūris į komandinį darbą, nuolatinis tiesioginis kišimasis į administracijos skyrių veiklą, itin didelis krūvis ir tempas, nuolat kėlė įtampą administracijoje, darbuotojai pervargo, tapo pikti, pradėjo bijoti kelti klausimus, bijoti reikšti savo nuomonę. Vienai skyriaus vedėjai darbo grupėje iškėlus aktualius klausimus merui, jos atžvilgiu mero iniciatyva buvo inicijuotas galimo tarnybinio nusižengimo tyrimas. Tai morališkai prislėgė visą komandą“, – neslėpė A. Matukynė.

„Akivaizdu, kad administracijai mero darbo metodai netinka – antrą kartą traukiasi administracijos direktorė (pačios „Jaunosios Sūduvos“ deleguotas žmogus), tik šį kartą traukiasi ir mero pavaduotojas bei administracijos direktoriaus pavaduotoja. Matydami administracijos pervargimą, prieš keletą mėnesių su „Jaunąja Sūduva“ suderinome viešą pareiškimą gyventojams dėl palaikymo išreiškimo savivaldybės administracijai, vadovams, darbuotojams, tuo pačiu įsipareigojimus skaidrinti viešųjų pirkimų procesus, tačiau dėl mums nesuprantamų priežasčių šis pareiškimas nebuvo paviešintas“, -pridūrė frakcijos seniūnas D. Ozerenskis.

Opozicine pasiskelbusios TS-LKD frakcijos nariai D. Ozerenskis, M. Žitkus, Meirita Tamašauskienė, Remigijus Navickas nuo šiol sieks užtikrinti, kad Savivaldybės taryboje būtų priimami pamatuoti, realias savivaldybės biudžeto galimybes atitinkantys sprendimai.

„Ir toliau dėsime visas pastangas vykdyti gyventojams duotus įsipareigojimus, kuriuos mūsų frakcija įtvirtino Kazlų Rūdos savivaldybės 2021-2027 metų strateginiame plėtros plane“, – pabrėžė TS-LKD frakcijos seniūnas D. Ozerenskis.

TS-LKD Kazlų Rūdos skyriaus informacija

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE