• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
Pirmadienis, 8 birželio
Sūduvos Gidas
Justicija
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Ketinate šaldyti uogas ir taip sutaupyti? Svarbiausia nepamiršti 2 dalykų

2023-07-17
Įdomu
Laikas: 3 min skaitymo
A A
Šaldytos uogos

Šaldytos uogos / asociatyvi „Freepik“ nuotr.

Vasarą besimėgaujant šviežiomis uogomis, verta nepamiršti pasirūpinti jų atsargomis ir žiemai. Puikus būdas – jas užšaldyti, mat taip uogos išsaugo didžiąją dalį vitaminų ir antioksidantų.

Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, lietuviai visą vasarą gausiai perka lietuviškas uogas – sezoną pradeda su braškėmis, trešnėmis ir jau nekantriai laukia artėjančio lietuviškų mėlynių, aviečių, šilauogių derliaus.

„Kasmet sparčiai didėjantys uogų pardavimai mums rodo, kad lietuviai yra dideli uogų gerbėjai. Dėl to atidžiai rūpinamės uogų asortimentu, kurį turime bene gausiausią Lietuvoje – jį užtikrinti padeda tiek Lietuvos, tiek užsienio tiekėjai. Tad nors sakoma, kad uogų sezonas Lietuvoje trumpas, dėl to nerimauti nereikia – galima dabar įsigytas sezonines gėrybes užsišaldyti, o to nepadarius, parduotuvėse net ir šaltuoju metų laiku bus pakankamas uogų pasirinkimas“, – sako V. Budrienė.

Lietuviai mėgsta iš uogų virti įvairias uogienes, tačiau kasmet vis labiau populiarėja ir jų šaldymas. Įtakos tam turi tiek noras gyventi sveikiau, tad vartoti mažiau cukraus, tiek ir taupymo sumetimai. Šaldant uogas nereikia nei ilgo virimo proceso, nei papildomų priedų – tereikia maišelių ar indelių šaldymui.

Tačiau kaip užšaldyti uogas, kad jos išlaikytų savo formą ir nesuliptų į vieną luitą? Prekybos tinklo „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė sako, kad tai visai nesunku – pakaks atsiminti kelias taisykles. Principus, regis, žino visi, tačiau nemaža dalis pamiršta du svarbius žingsnius – trečiąjį ir ketvirtąjį.

I. Rinkitės kuo šviežesnes uogas

Norint užšaldyti uogas ir išsaugoti jų skonį, vitaminus ir kitas naudingas medžiagas, jos turi būti kuo šviežesnės. Tuomet galėsite būti tikri, kad uogos bus tvirtos ir kupinos maistinių savybių. Prieš šaldant jas atidžiai peržiūrėkite ir patižusias, pažeistas uogas, jeigu jos dar tinkamos vartoti, verčiau suvalgykite šviežias.

II. Uogas nuplaukite, bet būkite atsargūs

Kitas žingsnis – uogų plovimas. Jas švariai nuplovus, po atšildymo bus galima naudoti iškart, bus patogu jas dėti tiesiai į kokteilį, glotnutį, košę ar pyrago tešlą.

J. Sabaitienė atkreipia dėmesį, kad uogas plauti derėtų kruopščiai, tačiau vandenyje „neužsižaisti“. „Jeigu jas parsinešėte iš miško, svarbiausia pašalinti nuo jų dulkes, šapelius, vabaliukus ir kitus nešvarumus. Todėl uogas gerai nuskalaukite, tačiau tą darykite atsargiai, kad nepažeistumėte jų švelnios odelės. Geriausia jas supilti į dubenį su dideliu kiekiu vandens ir atsargiai pamaišyti rankomis. Jeigu vanduo dar lieka gerokai nešvarus – pakeisti jį ir pakartoti plovimą dar kartą“, – pataria uogų žinovė.

III. Būtina: uogas turite nusausinti

„Šis žingsnis yra be galo svarbus, tačiau dažnai pamirštamas. O tiesa ta, kad kuo prasčiau uogas išdžiovinsite prieš šaldymą, tuo didesni bus nuostoliai – nukentės tiek skonis, tiek išvaizda ir naudingosios savybės“, – pabrėžia J. Sabaitienė.

Nuplautas uogas verta sudėti ant sietelio, kad vanduo gerai nutekėtų. Tuomet jas gerai nudžiovinkite, pavyzdžiui, supylus ant popieriniais rankšluosčiais iškloto padėklo.

IV. Svarbu, kad uogos nesuliptų: šaldykite jas paeiliui

Naudojant šią gudrybę, net ir viename maišelyje sudėtos uogos išliks tvirtos ir nesulipusios. Prireiks šiek tiek laiko, ypač – jeigu uogų turite daug, tačiau rezultatas atpirks šį darbą. Taip užšaldžius uogas, jų išsiimti iš šaldiklio galėsite tik tiek, kiek reikia – nors ir vos vieną saujelę kokteiliui.

„Visa paslaptis – šaldyti uogas reikia porcijomis. Paimkite į jūsų šaldiklį telpantį padėklą, lentelę ar didesnį indą, išklokite jį kepimo popieriumi ir viena eile ant jo paberkite nuplautų bei gerai nusausintų uogų. Berkite jų nedaug ir išdėliokite uogas taip, kad jos nesiliestų viena su kita. Įdėkite į šaldiklį maždaug valandai, tuomet perkelkite uogas į didesnį maišelį ar indą ir užšaldykite kitą partiją ant padėklo. Kartokite, kol užšaldysite visas uogas. Taip paruoštos jos tikrai nesulips“, – sako J. Sabaitienė.

V. Nelaikykite šaldiklyje per ilgai

Maišelius su šaldytomis uogomis, kaip ir kitus namuose užšaldytus maisto produktus, reikėtų paženklinti, t. y.,. ant maišelio užrašyti užšaldymo datą, o jei produktus sunku atskirti – ir pavadinimą. Pasak J. Sabaitienės, užšaldytas uogas geriausia sunaudoti per 3–4 mėnesius.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Čysta Būda. Ąžuolų Būda. Kazlų Rūda. Praėjusio amžiaus aktualijos
Cirko menas atveria naujas galimybes: kviečiama dalyvauti vasaros stovyklose Šventojoje
Pašešupių praeities vasariškos naujienos: Kazlų Rūda, Liubavas ir Liudvinavas
Duris atvėrė atnaujinti Laikinosios nakvynės namai – daugiau galimybių žmogui grįžti į savarankišką gyvenimą

Kultūra

Užverčiamas svarbus etapas: Marijampolės sporto centras išlydėjo abiturientų laidą
Vilkaviškio kultūros centre iškilmingai išlydėta nauja menų mokyklos absolventų karta
Adrinos koncerto suknelė – garsios brazilų dizainerės Serenos Coelho kūrinys
Į Marijampolės Poezijos parką šeštą kartą sugrįžta renginys „Atsipalaiduok“

Sportas

Marijampolėje skambėjo padėkos „Sporto savaitės 2026” organizatoriams
Kazlų Rūdos SC „Ataka-Danilus“ išsaugojo vyriausiąjį trenerį Tomą Bietkį
Šeštadienį Marijampolėje startuoja azartiškos seniūnijų sporto žaidynės
Jaunimo krepšinio turnyre „Atakos Taurė‘ 2026“ Kazlų Rūdos sporto centro krepšininkai iškovojo antrąją vietą

Politika

Vilkaviškio rajonas žvelgia į 2033-uosius: ieškoma vizijos, kuri vienytų bendruomenę ir atlieptų ateities iššūkius
Vilkaviškio rajono savivaldybė dalyvauja pirmajame Lietuvos savivaldybių garbės ambasadorių suvažiavime
Europos Parlamente jau šeštus metus iš eilės bus pagerbtas sovietų vykdytų tremčių aukų atminimas
Pajevonio seniūnijoje pristatyta 2025 metų veiklos ataskaita: aptarti nuveikti darbai ir ateities planai

Įdomu

Tik 8 proc. lietuvių turi testamentą: kodėl šį klausimą paliekame ateičiai?
Kodėl vestuvių nuotraukos po 10 metų tampa viena brangiausių vestuvių dalių?
Kai motinystė nedžiugina: atskleidė, kaip atpažinti pogimdyvinę depresiją, ir patarė, kada būtina kreiptis pagalbos
„Kas kuria Marijampolę?“: Marijampolės meno mokykla

Verslas

Naujas impulsas rajonui: Paežerių dvare nuaidėjo forumas „Investuok Vilkaviškyje“
Vilkaviškis investuotojams pristatys regiono potencialą
Vilkaviškio rajono savivaldybei – Lietuvos verslo konfederacijos padėka už palankios aplinkos verslui kūrimą
Sūduvos pramonės ir verslo asociacijos susirinkime – Prezidento ataskaita, žinomų šalies bei verslo lyderių gausa pasižymėję metai ir eksperto įžvalgos apie komunikacijos taisykles

Mokslas ir studijos

Marijampolėje pagerbti geriausi mokslo metų mokiniai, mokytojai ir meno kolektyvai
Ministerija skirs 260 stipendijų technologijų, inžinerijos ir matematikos studentams regionuose
Beveik 3 mln. eurų investicija į ateitį: Tūkstantmečio mokyklų programa paliko ryškų pėdsaką Marijampolės mokyklose
Ateitis renkasi Marijampolę: pasirašytos pirmosios sutartys su būsimomis mokytojomis

Turizmas

Vilkaviškis investuotojams pristatys regiono potencialą
Prasidėjus maudymosi sezonui įvertintas rajono maudyklų pasirengimas
Marijampolės savivaldybėje pradėtas maudymosi sezonas: pirmieji tyrimai patvirtina – vanduo saugus maudytis
Šakių turizmo ir verslo informacijos centrui pradeda vadovauti Vaida Zimnickienė
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus