Knyga „Išėjęs į žygį“ – Juozo Oleko dovana bibliotekai

Viešojoje bibliotekoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Juozas Olekas ir įteikė vertingą dovaną – Edmundo Ganusausko monografiją  „Išėjęs į žygį“. Monografija skirta Kovo 11-osios akto signatarui Gediminui Ilgūnui atminti.

Gediminas Ilgūnas (1936-2010) – mūsų žemietis, gimęs Kantališkiuose, Sasnavos valsčiuje.  Jis buvo  visuomenės bei politinis veikėjas,  istorikas, vienas žymiausių Lietuvos keliautojų bei daugelio knygų autorius.

„Karštas Tėvynės patriotas, nenuilstantis lietuvybės pėdsekys, visą gyvenimą traukęs iš užmaršties žmones, kultūros paminklus, įvykius, istorijos faktus“, – taip apie Gediminą Ilgūną rašo knygos autorius Edmundas Ganusauskas.

Monografijoje  išsamiai nušviestas signataro G. Ilgūno gyvenimas ir veikla, pateikti jį pažinojusių žmonių atsiminimai, ištraukos iš kelionių dienoraščių, laiškų. Įtraukti G. Ilgūno parašytų knygų,  žygių ir ekspedicijų sąrašai, knyga gausiai iliustruota nuotraukomis.

Nuoširdžiai dėkojame gerbiamajam seimo nariui Juozui Olekui už dovanotą knygą apie mūsų žymų kraštietį, ji reikšmingai papildė Viešosios bibliotekos Krašto literatūros fondą.

Kviečiame skaitytojus apsilankyti bibliotekoje ir susipažinti su monografija „Išėjęs į žygį“, kurią rasite Informacijos ir Skaitytojų aptarnavimo skyriuose.

Lina Bradauskienė, Komplektavimo ir dokumentų tvarkymo skyrius

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.