Kokia gi marmuro grožio paslaptis?

Šiuolaikinis namų interjeras nuolat tobulėja, todėl ne keista, kad atsiranda tiek daug naujų dalykų. Šiai dienai vis dažniau, kur galime pastebėti marmuro paviršius, kurie prasideda nuo grindų iki virtuvinių stalviršių. Šis akmuo taip yra pamėgtas visų, nes jo pagalba galima sukurti puikių modernaus interjero subtilybių ir praturtinti savo namus unikaliomis variacijomis.

Kas yra marmuras?

Marmurinės plytelės ar marmuras yra kristalinė metamorfinė uoliena, kuri yra randama skirtingose pasaulio vietose. Marmuras yra naudojamas jau nuo seniausių laikų, kaip namų puošybos priemonė, nes pasižymi išties plačia spalvų ir raštų gama. Pirminė marmuro spalva yra balta, o kitos spalvos atsiranda dėl įvairiausių priemaišų. Marmurą yra labai lengva atpažinti nuo kitų akmenų, nes šis turi gyslas (dryžius), kurie susiformuoja skirtingu akmens formavimosi metu bei sukuria unikalius raštus, kurie suteikia raižytą vaizdą. 

Marmuras turi daugybė savo skirtingų rūšių, kurios išgaunamos įvairiose pasaulio šalyse. Šis akmuo yra itin mėgstamas gamintojų, nes jis yra 4 – 5 kartus minkštesnis nei granitas, todėl yra žymiai lengviau apdorojamas. Deja, marmuras yra itin trapus akmuo, todėl reikalauja specialios priežiūros.

Marmuras idealiausiai tinka vidaus apdailoje, nes neigiamas aplinkos poveikis, o t.y. UV spinduliai, rūgštiniai lietūs ir kitos gamtos stichijos, turi didžiulės įtakos šio akmens struktūrai ir spalvai. Tam, kad šis akmuo įgytų bent šiek tiek atsparumo nuo išorinės aplinkos poveikio, naudojamas poliruotas marmuras. 

Labiausiai marmurą rekomenduojama naudoti šiose erdvių arba daiktų zonose:

  • vonios stalviršis
  • laiptų apdaila
  • židinio apdaila
  • grindys
  • vidinės palangės
  • mozaikoms
  • sienoms
  • SPA erdvei

Marmuro pritaikymas namuose

Jeigu jūsų namuose trūksta unikalumo, prabangos ir net šiek tiek ekstravagancijos, puikus derinys yra marmuras kartu su mediena. Šių dviejų natūralių medžiagų sujungimas į vieną, atneša namams papildomos gamtiškos gyvybės bei energijos. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad naudojant marmurą interjere labai svarbu išlaikyti saiką ir jo nepadauginti – per masiškas marmuro buvimas namuose gali sudaryti niūrių ir šaltų namų vaizdą. 

Marmuras yra labai puikus pasirinkimas sienoms ir grindims, bet renkantis šį akmenį, geriausia yra nuspręsti, kurioje vietoje jūs jo labiau norite. Marmuro panaudojimas visoje erdvėje, ją gali vizualiai sumažinti, apkrauti ir apsunkinti. Marmurą interjere reikėtų dozuoti tinkamai, o tai reiškia, kad šis turi būti lyg akcentas, kuris papildytų bendrą erdvę savo turimomis savybėmis. 

Taip pat vertėtų žinoti, kad marmuras yra linkęs absorbuoti skysčius, aliejus bei yra jautrus įbrėžimams, rūgštims ir drėgmei. Tam tikros marmuro rūšys, tokios, kaip: Perlino Rosata, Crema Marfil, Breccias ir Botticinno yra itin jautrios drėgmei. Sakoma, kad daugiausiai priežiūros reikalauja juodos, žalios ir raudonos spalvos marmuras, nes šie linkę greičiau nublukti ir gali atsirasti įvairios deformacijos. 

Šiek tiek papildomos marmuro istorijos

Pats marmuro pavadinimas yra kilęs iš graikų kalbos, o tai reiškia – spindintis akmuo. Jo daugiausiai yra išgaunama Ispanijoje, Italijoje, Brazilijoje, Portugalijoje, Graikijoje ir Indijoje. Marmuro priemaišai ar kitos spalvos atsiranda dėl smėlio, molio, geležies oksido ar aleurito įsimaišymų į baltą spalvą. Lengva prabanga alsuojantį marmurą galima priderinti skirtinguose namų stiliuose nuo klasikos, art deco iki modernaus minimalizmo. Viskas tik priklauso nuo to su kokiomis detalėmis derinsite šį akmenį, nes tinkamai parinkus medžiagas namams galima suteikti prabangos arba dėmesio tam tikroms detalėms. Svarbiausia nebijokite kurti ir suteikti namams savito unikalumo!

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE