Kraujo donorystės akcijose marijampoliečiai kaip visada dosnūs

Kraujo donorystė Marijampolė

Vakar Marijampolės J. Basanavičiaus aikštėje nuo 12 val. vyko kraujo donorystės akcija. Kaip teigė VšĮ Nacionalinio kraujo centro organizatorė Rimantė Vanagienė, marijampoliečiai yra labai pilietiški, visada aktyviai dalyvauja kraujo donorystės akcijose, o Marijampolės miestas yra vienas iš lyderiaujančių kraujo donorystės akcijose.  

Beveik kiekvienoje kraujo donorystės akcijoje dalyvaujantis savivaldybės meras Povilas Isoda nepraleido ir šį kartą. Jis kraują neatlygintinai dovanojo jau 28 kartą. Šiandien merui buvo įteiktas Lietuvos donorystės žymūno pažymėjimas. Jis suteikiamas žmogui, kuris ne mažiau kaip 20 kartų nemokamai yra davęs kraujo.

Iš viso šiandien kraujo davė 104 marijampoliečiai, iš jų net 15 kraujo davė pirmą kartą savo gyvenime. Iš vieno žmogaus paimama 450 ml kraujo, kuris gali išgelbėti iki trijų gyvybių.
VšĮ Nacionalinio kraujo centro siekis, kad gyventojai, duodantys kraujo pirmą kartą, sugrįžtų ir taptų pakartotiniais kraujo donorais.

Duoti kraujo gali visi sveiki 18-65 metų amžiaus asmenys, kurių svoris ne mažesnis kaip 50 kg.  Reikėtų būti pailsėjus, pavalgius, vartoti daug skysčių.

 

Marijampolės  savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE