Kūrė knygeles, kurių tema – ąžuolas

„Broli, sesute, tu auk su manim, glauskis prie ąžuolo savo širdim“ – rimavo poetas Anzelmas Matutis eilėraštyje „Ąžuolo šaknys“. Įkvėpti šio vaikų literatūros kūrėjo, rašytojo, pedagogo eilių, mes, Kybartų mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė, pakvietėme šalies švietimo įstaigas pavadinimu „Ąžuoliukas“, „Ąžuolas“ ir Vilkaviškio rajono švietimo įstaigas, įgyvendinančias ikimokyklinį ugdymą ir priešmokyklinio bei pradinio ugdymo programas, kurti knygeles, kurių tema – ąžuolas. Įstaigoje projektinė veikla, susijusi su ąžuolu, tradicinė – organizuojama kasmet paminėti Žemės dienai. Projektas-paroda „Broli, sesute, tu auk su manim, glauskis prie ąžuolo savo širdim“ – jau ketvirtas mūsų bendradarbiavimo su šalies ir rajono švietimo įstaigomis įrodymas.

Kurti knygą, ją įrišti – nelengvas darbas. Ne kiekvienas gali šiam iššūkiui pasiryžti! Labai džiaugiamės, kad mūsų idėją palaikė ir į kvietimą dalyvauti projekte-parodoje atsiliepė 7 įstaigos: Pakruojo rajono Žeimelio darželis-daugiafunkcis centras „Ąžuoliukas“, Šakių rajono Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Ąžuoliukas“, Keturvalakių mokykla-daugiafunkcis centras, Kybartų „Saulės“ progimnazija, Pilviškių „Santakos“ gimnazija, Sūdavos pagrindinė mokykla, Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija ir Virbalio pagrindinė mokykla. Žinoma, knygeles gamino ir mūsų įstaigos pedagogai ir ugdytiniai.

Projektui-parodai iš viso atsiųsta 19 knygelių, kurias gaminti vaikus paskatino 17 pedagogų. Dalyvių išmonė ir originalumas stebinantis. Knygos pagamintos įvairiomis technikomis: siūtos, klijuotos, laminuotos, tapytos, panaudotas štampavimas, grotažas, koliažas ir aplikacija. Medžiagos taip pat įvairios: smėlis, druska, audinio skiautės, siūlai, plunksnos, įvairios kruopos, gamtinė medžiaga, tapetai, dekoratyvinis popierius ir kitos dekoravimo medžiagos. Parodėlėje puikuojasi įvairių dydžių, formų, storio ir turinio rankų darbo knygos. Vienos – vien tik iš piešinėlių, kitose – pasakos ar eilėraščiai ir jų iliustracijos, trečiose gali praplėsti savo žinias apie ąžuolo gyvenimą skirtingais metų laikais ir šio girių karaliaus panaudojimo žmonių gerovei galimybes. Apie knygelių įvairovę byloja ir jų pavadinimai: „Mūsų delnuose ąžuolo stiprybė“, „Nuo gilės iki spintos“, „Kelionė į Ąžuoliją“, „Ąžuolo gyvenimas“, „Gražuolis“, „Giliukės kelionė“, „Giliukės istorija“, „Mano ąžuoliukas“, „Ąžuoliukas metų rate“, „Ąžuolo, giliuko ir kurmio nuotykiai“ ir kt. Pavarčius parodoje eksponuojamas knygeles, neabejotinai pasitvirtina teiginys, kad knyga – išminties šaltinis.

Kybartų mokykla-darželis „Ąžuoliukas“ visiems dalyviams nuoširdžiai dėkoja už knygelių gaminimą. Tikimės, kad dalyvavimas projekte-parodoje padėjo pagilinti žinias apie ąžuolą, jo augimo ir vystymosi ciklą, panaudojimo galimybes, pasimokyti iš šio medžio tvirtybės… Visus norinčius kviečiame į Kybartų mokyklą-darželį „Ąžuoliukas“ pasigrožėti knygelių paroda. Ekspozicija veiks iki balandžio 19 d.

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE