Laisvės atėmimo vietose – viešųjų pirkimų skaidrumo patikra

Marijampolės pataisos namuose bus atliktas tarnybinis patikrinimas, kuris leis nustatyti, ar  nebuvo  padaryta tarnybinių nusižengimų,  perkant nuteistųjų maitinimo paslaugą. Kalėjimų departamento viešųjų pirkimų tarnyba, įvertinusi vykdytą atvirą konkursą, nustatė teisės aktų pažeidimų.

Šią informaciją teisingumo ministrei Mildai Vainiutei šiandien pateikė Kalėjimų  departamentas,  vykdantis pavedimą atlikti viešųjų pirkimų patikrą  Alytaus, Marijampolės ir Kybartų pataisos namuose. Tarnybinis patikrinimas dėl galimų tarnybinių  pažeidimų  jau pradėtas Alytuje.

Penktadienį vykusiame tradiciniame susitikime su departamento vadovybe taip pat buvo aptarti   viešųjų pirkimų sistemos centralizavimo modeliai, pasirengimas infrastruktūros atnaujinimui Alytaus pataisos namuose  ir Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Ministrė  M. Vainiutė pažymėjo, kad  būtini darbai  turi būti atlikti skaidriai, griežtai laikantis teisės  aktų ir kaip galima  greičiau, be biurokratinio vilkinimo.

Kalėjimų departamentui pavaldžios valstybinės įmonės „Mūsų amatai“ naujas direktorius Aleksandras Sajenko pristatė įmonės darbo nuo 2004 metų analizę. Buvo įvardintos priežastys, turėjusios įtakos neefektyviai komercinei veiklai ir pateikti pasiūlymai, kaip gerinti įmonės  konkurencingumą.  „Mūsų  amatai“ atlieka   svarbią  misiją  – suteikia  užimtumą  nuteistiesiems, išmoko juos paklausios profesijos, kuri   labai reikalinga į laisvę išėjusiam žmogui, – sako teisingumo  ministrė. – Deja,  pastaraisiais metais įmonė prarado  pelningų   kontraktų,  jos veikla buvo neefektyvi  ir neskaidri.  Pateikta  analizė ir  įžvalgos, siūlomi  konkretūs  žingsniai teikia vilčių, kad įmonė  gali įsitvirtinti rinkoje, plėtoti veiklą, kurti naujas  darbo vietas“.

TM informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X