Lietuva gavo humanitarinę pagalbos siuntą iš Portugalijos

Ketvirtadienį Lietuvą pasiekė humanitarinės pagalbos siunta iš Portugalijos – tai maisto daviniai, skirti neteisėtai atvykusiems migrantams.

„Lietuva sulaukia vis daugiau paramos iš partnerių – tai ne tik pagalba, bet ir mūsų veiksmų palaikymas. Visos siuntos, kurios gaunamos, skirtos migrantams, norint jiems užtikrinti minimalias gyvenimo sąlygas“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Dėl neteisėtos migracijos Lietuvoje nuo liepos 2 d. paskelbta ekstremalioji situacija. Lietuva pasienyje su Baltarusija padidino pareigūnų pajėgas, pasitelkia kariuomenę. Iki 2022 m. rudens čia ketinama įrengti fizinį barjerą. Spręsdama migrantų krizę, Lietuva dvišaliu pagrindu sulaukė ekspertinės pagalbos, technikos, modulinių namelių, koncertinos iš Austrijos, Estijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Ukrainos. Be to, iš Austrijos, Estijos, Lenkijos ir Slovėnijos atvykę pareigūnai kartu su mūsų pasieniečiais dirba Lietuvos pasienyje su Baltarusija ir padeda valdant neteisėtos migracijos keliamus iššūkius.

Pagal Sąjungos civilinės saugos mechanizmą Lietuva sulaukė humanitarinės pagalbos – palapinių ir modulinių namelių, lovų, antklodžių, baldų, elektros generatorių, šildytuvų ir kitokios migrantams apgyvendinti reikalingos įrangos iš 18 šalių.

Lietuvoje dirba FRONTEX, Europolo ir Europos prieglobsčio paramos biuro ekspertai, vertėjai, sienos stebėjimo pareigūnai, socialiniai darbuotojai, apklausų atlikėjai, kurie padeda sparčiau ir efektyviau įveikti migrantų krizę.

LR VRM inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE