Lietuvoje auga ekstremalaus sporto gerbėjų karta

Roges reikia ruošti vasarą. Šiuo posakiu vadovaujasi vis daugiau lietuvių, užsiimančių ekstremaliomis pramogomis. Extreme-Sports.lt stovyklų vaikams Druskininkų „Snow Arenoje“ organizatorė Edita Dembinskienė pastebi, kad tėvai nelaukia žiemos sezono ir savo atžalų slidinėjimo įgūdžiais rūpinasi nekreipdami dėmesio į metų laikus.

„Labai jaučiame, kaip auga ekstremalaus sporto poreikis. Pavyzdžiui, į šiemet vykusią snieglenčių stovyklą Druskininkuose vietų jau nebebuvo nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio. Dažniausiai tėveliai atveža vaikus į stovyklas, kad išmokytumėme juos čiuožti ir žiemą jie visi galėtų drąsiai važiuoti į kalnus atostogauti“, – pastebi E.Dembinskienė.

Stovyklų metu vaikai uždaroje arenoje kasdien praleidžia maždaug po penkias valandas. Po savaitės treniruočių daugelis iš jų ne tik sutvirtėja fiziškai, gali laisvai leistis nuo kalno, bet ir geba atlikti nesudėtingus triukus.

„Dar nepasitaikė nei vieno vaiko, kuris per savaitę neišmoktų čiuožti. Stovyklose mes jaunuosius snieglentininkus mokome ne tik čiuožti, bet ir supažindiname su snieglenčių sporto inventoriumi, parodome, kaip reikia jį prižiūrėti. Daug dėmesio skiriame ir bendram fiziniam pasirengimui. Pavyzdžiui, kiekvienas mūsų rytas prasideda mankšta“, – apie stovyklas pasakoja organizatorė.

Didelė dalis vaikų taip užsikrečia žiemos sportu, kad į stovyklas grįžta kiekvieną kartą, kai tik jos vyksta. Pavasario atostogas stovykloje leidusio vienuolikmečio Vilhelmo Konstantino mama, ikimokyklinių ugdymo įstaigų tinklo „Vaikystės sodas“ ir Karalienės Mortos mokyklos įkūrėja įkūrėja Austėja Landsbergienė pasakoja, kad vaikai slidinėjimu užsikrėtė dar tada, kai šeima gyveno Belgijoje ir dabar slidinėja kasmet.

„Vienas mūsų vaikas sirgo egzema, o, nuvykus į kalnus, ji, atrodo, pernakt išnykdavo. Kalnai, sniegas, saulė – visus metus laukdavome atostogų. Grįžus gyventi į Lietuvą važiuoti slidinėti į Alpes visai mūsų didelei šeimai tapo labai brangu, tad nusprendėme išbandyti stovyklą Druskininkuose, kad vaikai dažniau galėtų paslidinėti. Mums drąsiau, kai vaikai čiuožti mokosi su patyrusiais treneriais. Be to ne mažiau svarbi yra ir gera emocinė aplinka. Treneriai vaikams yra ne tik mokytojai, bet ir draugai“, – pastebi A.Landsbergienė.

Ekstremaliu sportu žavisi ne tik du moters sūnūs, bet devynerių metų dukra Morta Sofija. Nors stovyklos dalyvių amžius yra nuo 10 iki 18 metų, aktyvi mergaitė joje dalyvavo vos sulaukusi aštuonerių.

„Mes tiesiog pasikalbėjome su stovyklos vadove ir sutarėme, kad, jeigu ką, skambins ir atvažiuosime dukros pasiimti. Morta ne tik savaitę buvo, atkakliai mokėsi, bet ir laimėjo varžybas, kurios vyksta stovyklos pabaigoje! Vaikus sąmoningai skatiname sportuoti, nes tai yra sveika. Slidinėti vaikams patinka, be to pastebiu, kad tobulėja jų koordinacija ir lankstumas“, – pasakoja keturių vaikų mama.

Kalbėdama apie tokių stovyklų kainą jų organizatorė E.Dembinskienė pastebi, kad suma iš pirmo žvilgsnio nėra maža, tačiau daugeliui atostogas kalnuose su vaikais planuojantiems tėvams tai yra puikus būdas sutaupyti ir laiko, ir pinigų.

„Sudėjus visas išlaidas – inventoriaus nuomą, slidinėjimo trasos bilieto kainą, individualias instruktoriaus pamokas ir panašiai, leisdami vaikus mokytis slidinėti į stovyklą tėvai tikrai sutaupo. Be to stovyklose vaikai visą savaitę būna su bendraminčiais, saugioje aplinkoje, jie turi ką veikti, nuolat yra užimti ir motyvuojami. Ne veltui daugelis iš jų ne tik grįžta patys, bet pasikviečia ir draugų“, – sako E.Dembinskienė.

Ekstremalaus sporto stovyklų organizatorė pastebi, kad poreikis išmokti slidinėti su snieglente kasmet tik didėja. Pasak moteris, tai susiję ne tik su jaunosios kartos aktyvumu ir domėjimusi ekstremaliais dalykais, bet ir treniruočių sąlygų atsiradimu.

„Ilgą laiką Lietuvoje buvo galima slidinėti tik labai trumpą laiką. Nemažai šeimų atrado slidinėjimo kurortus užsienyje, tačiau slidinėjimas buvo labiau sezoninė pramoga. Atsidarius Druskininkų „Snow Arenai“ situacija ženkliai pasikeitė. Daugelis tėvų nebelaukia sezono, pasirūpina vaikų įgūdžiais čiuožti dar gerokai prieš jį“, – pastebi moteris.

Vieninteliame uždarame slidinėjimo komplekse Baltijos šalyse jau yra apsilankę daugiau nei milijonas žiemos sporto entuziastų. Pasak „Snow Arenos“ direktoriaus Andriaus Stasiukyno šiltojo sezono metu lankytojų skaičius kinta labai neženkliai. Padėjusius slides bei snieglentes iki kito sezono keičia profesionalūs sportininkai ir savo įgūdžius siekiantys tobulinti jaunieji ekstremalaus sporto mėgėjai.

image001

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE