Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės ir Vyriausybės dėmesys jauniesiems Alytaus miesto talentams

Kovo 13 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje ir Vyriausybėje vyko 2014 metų muzikų – tarptautinių konkursų laureatų ir jų pedagogų pagerbimo iškilmės. Penktadienio rytą Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vykusių iškilmių metu šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino jaunuosius šalies talentus – tarp jų ir Alytaus muzikos mokyklos mokinius bei juos parengusius mokytojus.

Po pietų jaunųjų muzikų pagerbimo iškilmės surengtos Lietuvos Respublikos Vyriausybėje, kur šalies jaunuosius talentus pasveikino Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Olegas Romančikas, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, kultūros viceministrė Agneta Lobačiovskytė ir   savivaldybių merai. Vyriausybėje vykusiose jaunųjų talentų pagerbimo iškilmėse taip pat dalyvavo ir jaunuosius Dzūkijos sostinės talentus pasveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Milkevičienė.

Iškilmingas renginys pradėtas Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinės grupės „JAZZ Island” ir Radviliškio muzikos mokyklos jaunųjų talentų koncertu.

Renginio metu netrūko jauniesiems muzikams skirtų sveikinimų. Vyriausybės kanclerio pavaduotojas O. Romančikas perskaitė Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimą: „Savo išskirtiniais sugebėjimais jūs garsinate Lietuvos vardą ir be jokios abejonės esate mūsų kultūros ambasadoriai. Linkime jums garsių aplodismentų ir džiugių koncertų pačiose garsiausiose pasaulio scenose. Būkite kūrybingi, energingi ir likite visada pasišventę kilniai misijai – skleisti muzikos grožį,” – jauniesiems šalies talentams linkėjo Ministras Pirmininkas.

Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis jauniesiems muzikams linkėjo šalia kitų mokomųjų dalykų, biologijos ar chemijos nepamiršti  savo talento muzikai.

Kultūros viceministrė A. Lobačiovskytė susirinkusiems perdavė kultūros ministro Šarūno Biručio sveikinimus. „Noriu pasidžiaugti kartu su visais, kad turime kuo didžiuotis ir kam padėkoti už sunkaus darbo ir talento vaisius. Mokytojų ir mokinių darbai susaisto mus pačiais gražiausiais muzikos garsų saitais”, – sakė viceministrė.

Lietuvos Respublikos Prezidentūroje ir Vyriausybėje vykusių iškilmių metu apdovanojimai įteikti fortepijoninio ansamblio mokytojai Violetai Baronienei, ansamblio „Consonette” vadovėms Violetai Ligeikienei ir Ritai Balsytei. Vyriausybėje taip pat apdovanoti ansamblio „Consonette” nariai: Akvilė Baliukonytė, Matas Gacevičius, Arnas Kubilius, Indrė Kubiliūtė, Povilas Ruseckas, Gabija Savickaitė, Edita Žekaitė ir Gabrielė Baronaitė. Alytaus muzikos mokyklos mokiniams ir juos parengusiems mokytojams įteiktos Alytaus miesto savivaldybės mero Jurgio Krasnicko   dovanos.

2014 metų muzikų – tarptautinių konkursų laureatų ir jų pedagogų pagerbimo iškilmėse taip pat apdovanoti Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Prienų, Radviliškio, Telšių, Zarasų miestų jaunieji talentai ir juos parengę mokytojai.

Praėjusiais metais apie du šimtai solistų ir ansamblių narių  tapo Lietuvoje ir 21-oje užsienio šalyse rengtų tarptautinių konkursų laureatais.

 

Viešųjų ryšių skyriaus informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE