Mantas Makutunovičius mato Kazlų Rūdos “Šilo” komandą tarp sezono lyderių

Artėjant savaitgaliui, artinasi Kazlų Rūdos “Šilo” komandai ir LFF I lygos XIV turo rungtynės prieš šio sezono lyderius Kėdainių “Nevėžį”. Būsimos dvikovos rezultatas priklausys ne tik nuo “Šilo” futbolininkų atakų potencialo, bet ir gynybos galimybių. Vienas iš Kazlų Rūdos gynybinio plano futbolininkų, kuriam teks spręsti varžovų atakų rebusus ir pamėginti pačiam inicijuoti kurti smogiamąją jėgą yra Mantas Makutunovičius, kuris “Šilo” ekipoje ura nuo pat pirmų šio sezono akimirkų. Kviečiame iš arčiau susipažinti su iš Trakų kilusiu ir Kazlų Rūdos komandos garbę ginančiu futbolininku:

– Kada pradėjote treniruotis, kokiose komandose žaidėte, ką pavyko pasiekti?

– Treniruotis pradėjau Trakuose dar pradinėje mokykloje. Tarpklasinėse futbolo varžybose treneris Vidmantas Zagurskas pastebėjo ir pakvietė į futbolo treniruotes. Taip ir “užsikabinau”. Nuo 15 metų persikėliau į Vilniaus futbolo mokyklą. Kalbant jau apie suaugusių futbolą, tai rungtyniavau Naujosios Vilnios “Granito”, Vilniaus “Reo”, Trakų “Trakų”, Vilniaus “MRUTiuMeno” komandose. Pasiekimai? Rungtyniaujant “Reo” gretose, tuomet I lygoje buvome čempionais (2010-2011 m sezonas – aut.past.), su “Granito” (II lyga, – aut.past.) ir “Trakų“ komandomis buvome iškovoję III vietą, su “MRUTiuMenu” – II vietą. Šiais metais dar vienas medalis bus…

– Futbolas visada jūsų vienintelis palydovas ?

– Ne, Vilniuje studijavau kolegijoje verslo ekonomiką, dabar Riomerio universitete tęsiu išlyginamąsias studijas finansų ekonomikos srityje.

– Rungtyniavote ne vienoje komandoje. Kurie futbolo specialistai jums paliko didžiausią įspūdį?

– Pirmiausia tai norėčiau padėkoti Nikolajui Pupkinui, kurio dėka integravausi į vyrų futbolą. Futbolininko karjeroje sėmiausi žinių iš tokių futbolo specialistų kaip Stasys Baranauskas, Valdas Ivanauskas, Edgaras Jankauskas, kurie buvo ir dideli futbolo praktikai.

– Kazlų Rūdos “Šilo” komandoje rungtyniaujate daugiau atraminio saugo pozicijoje, vidurio gynėjų priekyje. “Trakų” komandoje taip pat rungtyniavote šioje pozicijoje?

– Ne, daugiau krašto gynėju, krašto saugu.

– Jeigu būtų jūsų valia, kokioje pozicijoje aikštėje save matytumėte ir kodėl?

– Save matyčiau gal krašto sauguose, nes daugiausia šioje pozicijoje ir esu rungtyniavęs. Šiaip per savo futbolininko karjerą esu rungtyniavęs visur, išskyrus vartus. Teko girdėti tokių atsiliepimų, kad tinkamas “užkamšyti” komandoje visas spragas.

– Kaip manote, kokių futbolininko individualių savybių reikia, kad sėkmingai rungtyniautų toje pozicijoje, kurioje esate jūs?

– Iš tokios pozicijos žaidėjų, kurioje rungtyniauju aš reikalaujama daugiau aštrumo, agresijos ir kietumo, kamuolio valdymo technikai santykinai tenka mažesnė reikšmė, nes pagrindinis tikslas – stabdyti, ardyti varžovų atakas.

– Esate “nuomojamas” futbolininkas iš “Trakų” klubo. Ar tai turi įtakos jūsų motyvacijai rungtyniauti už ”Šilą”?

– Visada rungtyniauju atiduodamas visas jėgas už bet kurią komandą, man šis faktorius įtakos neturi.

Ar pirmą kartą susiduriate su šia situacija futbolininko praktikoje?

– Ne, buvau paskolintas iš “Trakų” klubo “MRUTiuMeno” komandai.

– Ar dėl šio fakto nesijaučiate Kazlų Rūdos komandoje nepilnaverčiu nariu?

– Diskomforto tikrai jokio nejaučiu, komanda gerai priima, mikroklimatas geras ir tai nėra jokia kliūtis.

– Kazlų Rūdos komandos dar laukia dvikova su “Trakais-2”. Ne paslaptis, kad Trakų komanda stiprinasi ne vienose rungtynėse ir žaidėjais iš pagrindinės komandos. Kaip manote, kaip tai paveiks jūsų žaidimo kokybę prieš būsimą varžovą?

– Nemanau, kad tai sumenkintų mano motyvaciją kautis, gal priešingai, sieksiu būti matomas, mano tikslas pasirodyti kuo geriau.

– “Šilo” komandoje žaidžiate 23 numeriu pažymėtais marškinėliais. Ar šis numeris jums ką nors reiškia?

– Taip, numeris nėra atsitiktinis, šią dieną būna mano draugės gimtadienis.

– Minėjote, kad futbolą žaidžiate nuo pradinės klasės. Kaip manote, kodėl futbolas toks populiarus ir kuo jis jus asmeniškai žavi?

– Futbolas patrauklus azartu ir tuo, kad galima žaisti bet kokiomis sąlygomis. Tekę man žaisti jį ir ant smėlio vadinamame “Marakano” stadione. Visada yra ką prisiminti iš vaikystės, būdavo tuomet ir nubrozdintų kojų ir kitokių smulkių traumelių, bet tai neatbaidydavo ir visada norėdavosi į aikštę sugrįžti.

– Visiškai neseniai po nesėkmingų poros Lietuvos nacionalinės rinktinės draugiškų rungtynių buvo kilęs ažiotažas dėl šalies futbolo. Ką pats manote apie Lietuvos futbolą? Kas ne taip su juo ir kada šis klausimas nebus toks jautrus?

– Manau, kad jeigu koks klubas patektų į čempionų lygos ar UEFA taurės pagrindinį turnyrą ar nacionalinė rinktinė į pasaulio čempionato pagrindinį etapą, ko dar nėra buvę, reikalai mūsų šalies futbole pajudėtų pirmyn. Tuomet atsirastų ir stadionai, padidėtų tiek besidominčių futbolu, tiek žaidžiančių jį.

– Kokios nacionalinės rinktinės futbolas jums patraukliausias ir kuo jis žavi?

– Nuo vaikystės palaikau Ispanijos rinktinę, mane žavi jų technika su kamuoliu ir žaidimo braižas, pasireiškiantis greitais trumpais perdavimais, po kurių ir susikuriamos sąlygos įvarčiams mušti.

– Jūsų laisvalaikis – kuo jį užpildote?

– Mėgstu gamtą, laisvalaikį daugiau skiriu buvimui su drauge, šeima, draugais.

– “Šilo” komandoje pasižymėjote šiame sezone kartą rungtynėse prieš Radviliškio “Lokomotyvą”. Koks rezultatyviausias jūsų sezonas? Į kurios komandos vartus šiame sezone iš visų lygoje dalyvaujančių komandų norėtumėte įmušti?  

– Tiksliai neprisiminsiu, bet buvo sezonas kuomet “Granite” buvau vienas iš rezultatyviausių komandoje, o šiaip per sezoną pavykdavo pasižymėti ir “A” lygoje, ir pirmoje ir antroje lygose. Šiame sezone ko gero labiausiai norėčiau mušti į “Trakų-2” vartus…

– Pati sezono pradžia Kazlų Rūdos komandai buvo gana banguota, pastaruoju metu iškovotos keturios pergalės, “Šilas” yra kol kas tarp stipriausių komandų lygoje. Nepaisant to, kokią matote silpniausią vietą komandoje?

– Šiai dienai silpniausia komandoje vieta yra atsarginių žaidėjų suolelis, trūksta lygiaverčių keitimų, tačiau, kiek žinau ta problema bus išspręsta ir sulauksime pastiprinimo. Komandos žaidimas kaip ir stabilizuojasi.

– Dar kelios rungtynės ir pasieksime sezono pusiaukelę. Kokį įvardintumėte prizininkų trejetą pasibaigus sezonui iš šiandieninės perspektyvos…?

– Žinoma “Šilas”, “Nevėžis” ir … “Trakai-2”.

– Laukia būsima dvikova su “Nevėžiu”. Ji kol kas svarbiausia sezone. Kuo grėsminga varžovų komanda? Ar “Šilas” pajėgus įveikti kėdainiečius jų pačių aikštėje? Kokie Kazlų Rūdos komandos koziriai būsimose rungtynėse?

– Manau, kad Kėdainių komandą mes pajėgūs įveikti. Buvome tai padarę per draugiškas rungtynes (pasirengimo sezonui ciklo metu kėdainiečiai draugiškose rungtynėse buvo įveikti rezultatu 6:1, – aut.past.), aišku negalime lyginti tokio pobūdžio dvikovų su sezono akistatomis. Mūsų komandoje turime Andriaus Urbšio ir Evaldo Grigaičio tandemą puolime, tai būtų mūsų koziriai atakose. Iš varžovų pusės, manau, reiktų atkreipti dėmesį į “Nevėžio” komandoje rungtyniausiantį portugalą ir Gajus Kulbis gali gerai sužaisti.

– Pirmos turnyrinės lentelės pozicijos įtvirtinimus, už kurių yra “Nevėžis, Kazlų Rūdos “Šilo” futbolininkai pamėgins griauti birželio 20 d., 19.00.

Parengė sporto centro direktoriaus pavaduotojas Giedrius Gorianovas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE