Margučių margintojų šventė Zanavykų muziejuje

Zanavykų muziejuje vyko šeštoji Margučių margintojų šventė. Šiais metais prie renginio rengimo prisijungė restoranas „Kuchmistrai“: šventės dalyviams paruošė visą pintinę natūraliomis priemonėmis margintų kiaušinių bei surengė smagų žaidimą – kiaušiniavimą. Pakilią šventės nuotaiką kūrė Zigmo Balniaus ir jo draugų atliekama muzika.

Gausus būrys moksleivių iš Šakių ir Lukšių mokyklų nekantravo kada galės ne tik pažiūrėti, bet ir patys pabandyti nusimarginti margutį. Jaunimą įvairių kiaušinių marginimo ir puošimo technikų mokė margučių margintojos iš Šakių, Lukšių, Sudargo ir kitų aplinkinių gyvenviečių. Jūratė Šnipienė mokino graviruoti tuščiavidurius kiaušinius, Irena Sakalauskienė – dekoruoti juostelėmis, Zita Nikolaitienė ir Anelė Vaitkevičienė – skutinėti, Janina Rimkevičiūtė, Juana Zokienė, Rima Aleknavičienė, Rūta Bučinskaitė, Elena Kudirkienė, Elena Antanavičienė – marginti vašku, Šakių žmonių su negalia sąjungos rankdarbių klubo „Bitutės“ darbštuolės – įvairių netradicinių kiaušinių puošimo technikų. Nertais margučiais susirinkusiuosius stebino Rita Mockeliūnienė, dekoratyviais velykiniais kiaušiniais – Irena Drazdauskienė. Šventės tikslas įvykdytas su kaupu – jaunoji karta pasisėmė kiaušinių marginimo paslapčių iš šio meno profesionalių.

Nusimarginę margučius moksleiviai buvo pakviesti į lauką, kur jų laukė ir pagalbos prašė Velykų bobutė. Pabirusius jos margučius, kurie slėpėsi žolėse, po likusiais rudeniniais lapais,  vaikai rado greitai. Už pagalbą Velykų bobutė visiems atsidėkojo saldžiomis dovanėlėmis. Vėliau moksleiviai žaidė tradicinius liaudies žaidimus: vaikščiojo kojūkais, naščiais nešė kibirus, rungėsi komandinėse rungtyse.

Renginio metu įvyko tapytojo Valentino Grigo parodos „Apie mišką“ pristatytas. V. Grigas –visą gyvenimą dirbo dailininku apipavidalintoju, yra pripažintas vienu ryškiausių Kazlų Rūdos krašto kūrėjų. Parodoje pristatomi realistine maniera tapyti paveikslai, kelios abstrakcijos. Zanavykų muziejuje paroda eksponuojama iki balandžio 28 d., maloniai kviečiame apsilankyti!

Zanavykų muziejaus inf. 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE