Marijampolė pasirengusi švęsti tris dienas

Šiandien, penktadienį, prasidėsiančios Marijampolės „Miesto dienos 2015“ tęsis visą savaitgalį. Nuo pat ryto verda paruošiamieji didžiulės mugės – Sūduvos prekymečio, etnografinių regionų virtuvės darbai. Šventė bus atidaroma 18 val. Joje bus ryškūs visų penkių Lietuvos etnografinių regionų kultūros akcentai, nes šventė dedikuojama būtent etnografinių regionų metams. Šventės šūkis – „Marijampolė – Sūduvos širdis!“ Marijampoliečiai pasirengę tai įrodyti.

Po atidarymo J. Basanavičiaus aikštėje visi kviečiami klausytis „Švento Jurgio meno sezono“ pradžios dviejų valandų klasikinės ir populiariosios muzikos koncerto. Šventinį vakarą tęs naujai Marijampolėje susikūrusio lėlių teatro spektaklis. Originalios scenografijos, muzikos ir šviesų pagalba bus parodyta Švento Jurgio, miesto globėjo, legenda, herbo misterija. Vakarą vainikuos fejerverkas ir muzika jaunimui.

Šventėje laukiama didelio būrio svečių už užsienio valstybių. Tai Marijampolės miestų-partnerių delegacijos, kasmet kviečiamos pabūti kartu ir pasidžiaugti miesto pokyčiais bei pasiekimais. Atvyksta Marijampolės garbės pilietis Agnaras Hoiseteris iš Norvegijos Karalystės, meno mecenatė, Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, ordino savininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris ir kiti garbūs svečiai.

Šventinis šurmulys tęsis nuo pat ryto ir šeštadienį. Apie vidudienį didžiojoje scenoje J. Basanavičiaus aikštėje skambės dainos visomis lietuvių kalbos tarmėmis, suksis tautinių šokių kolektyvai – svečiai iš įvairių šalies kampelių. Poezijos parke visus vilios Sveikatos ir harmonijos oazė, kurioje šiemet lauks „Lietuviškosios pirties akademijos“ meistrai, bus galima išgirsti sveikatos patarimų ir įsigyti daugybę kūnui ir sielai skirtų produktų.

Visas šventines dienas gausu ir sporto renginių. Jei oras bus palankus, padangę puoš karšto oro balionai, vyks krepšinio „3 prieš 3“, teniso, tinklinio, šachmatų, pliažo tinklinio turnyrai, pirmą kartą rengiamas mega stalo futbolas. Šeštadienio rytą organizuojamas bėgimas „Bėgam už Marijampolę“, pernai sutraukęs gausų būrį dalyvių.

Iškilmingame tarybos posėdyje, kaip ir kasmet, bus įteikti Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, ordinai ir medaliai daugiausia savivaldybei nusipelniusiems žmonėms.

Šeštadienį 15 val. Dramos teatro erdves užplūs viso pasaulio išeiviai iš Marijampolės. Marijampoliečių bendrija, mininti veiklos 25-metį, organizuoja kraštiečių susitikimą.

Sekmadienis skiriamas šeimoms su vaikais. Nuo ryto aikštėje veiks kūrybinės dirbtuvėlės, organizuojami žaidimai vaikams ir jaunimui. Visų laukia sveikatingumo varžybos, skirtos Vaikų gynimo dienai. Nuo vidudienio scenoje pasirodys popchoro „Kotita“ atlikėjai ir jų svečiai – vaikų grupės iš visos Lietuvos. „Spalvų ir muzikos garsų juostą“ pins žinomas muzikos pedagogas, kompozitorius ir atlikėjas Linas Švirinas. Kartu su UAB „Mantinga“ vaikai bus pakviesti statyti „Saldžiąją piramidę“.

Baigiamasis šventės akordas nuskambės užmiestyje – Šunskų seniūnijoje, miestelio parke. Čia ištvermingiausiuosius linksmins liaudiškų kapelų šventė „Ant tėvelio dvaro“.

Kviečiame atvykti šį savaitgalį į Marijampolę iš visų mūsų gražiosios šalies kampelių. Tikimės, kad kiekvienas ras sau mielos veiklos ir įspūdžių.

 

Viešųjų ryšių tarnyba

Nuotraukos iš savivaldybės administracijos archyvo

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE