Marijampolėje – dvidienis su japonišku kinu

Balandžio 21 – 22 dienomis kino teatre „Spindulys“ marijampoliečiai turėjo unikalią galimybę pasimėgauti japoniškais filmais ir susipažinti su Japonijos kultūra ir tradicijomis. Japonijos ambasados Lietuvoje kartu su Japonijos Fondu organizuojamo jau 17-ojo Japonijos kino festivalio filmai Marijampolėje pristatyti pirmą kartą.

Supažindinti marijampoliečius su japonišku kinu atvyko Japonijos ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius, už festivalį atsakingas Hiroya Inoue ir ambasados darbuotoja Rita Anusevičienė.

„Šiais metais pirmą kartą festivalio filmus rodome ne tik Vilniuje, bet ir regionuose. Džiaugiamės, kad turime galimybę surengti Japonijos kino festivalio dienas Marijampolėje. Per šias dvi dienas, bus pristatyti keturi skirtingo žanro filmai, kurie nukels žiūrovus ir į samurajų laikus, ir į senovės Romą, ir į šiandieninę Japoniją,“ – atidarydamas festivalį, sakė diplomatas p. Hiroya Inoue.

Su Japonijos kino festivalį reprezentuojančiais svečiais sutiko Savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas, kuris sveikindamas pirmą kartą Marijampolėje organizuojamą Japonijos kino festivalio dvidienį, pasidžiaugė, kad šis festivalis į Marijampolė atkeliavo šiemet, Lietuvos kultūros sostinės metais, rodomi filmai bus puiki galimybė marijampoliečiams susipažinti su Japonijos kultūra, bei išreiškė viltį, jog ir kitais metais festivalis atkeliaus į Marijampolę.

Per dvi Japonijos kino festivalio dienas kino teatre „Spindulys“ nemokamus filmus pažiūrėjo beveik 200 žiūrovų, kurie džiaugėsi susipažinę su japonišku kinu, pasimėgavę Tekančios saulės šalies  kraštovaizdžiu, istorija, kino kultūra.

Svečiai iš Japonijos ambasados taip pat turėjo galimybes susipažinti su Marijampolę, apsilankyti kultūros įstaigose, kad būtų galima planuoti ir tolesnius bendradarbiavimo ryšius.

Kino festivalio filmai – ne pirma Japonijos ambasados kultūros dovana Marijampolei. Marijampoliečiai jau turėjo galimybę išgirsti išskirtinį japoniško muzikos instrumento – 25 stygų koto – atlikėjo ir kompozitoriaus Tomoya Nakai koncertą, stebėti Japonijos mažojo Kiogen teatro pasirodymą, išvysti tradicinės japoniškos arbatos gėrimo ceremoniją, klausytis fleitininkės Machiko Takahashi ir pianistės Kaori Hamamoto koncerto, susipažinti su menininko Sadao Mino tradicinio japoniško popieriaus paroda.

Viešųjų ryšių tarnyba

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas