Marijampolėje gegužės 17 d. vyks didžiulė ir graži KARIUOMENĖS IR VISUOMENĖS ŠVENTĖ

Tradicija tapusi Kariuomenės ir visuomenės šventė, gegužės 17 d. pirmąkart vyksianti Marijampolėje (Basanavičiaus aikštėje ir šalia jos), žada pradžiuginti marijampoliečius ir miesto svečius įvairiomis pramogomis ir vaizdais. Į šventę susirinkę miestiečiai ir miesto svečiai galės pamatyti ir susipažinti ne tik su Karinėmis oro, jūrų, sausumos ir specialiųjų operacijų pajėgomis, NATO sąjungininkais, bet ir pamatyti dvi karines operacijas. Viena jų – šiuolaikinė kariuomenės pajėgų, o kita – partizaninės kovos inscenizacija, skirta paminėti 70-osioms Kalniškės mūšio metinėms.

Partizaninės kovos su Vidaus reikalų liaudies komisariatu (NKVD) inscenizacijoje, kurią atliks karo istorijos klubo „Grenadierius“ nariai, žiūrovai galės stebėti į nelaisvę patekusių partizanų išvadavimo operaciją. Scena bus naudojama iš Lietuvos miškuose 1944-1953 m. vykusio partizaninio karo epizodų. Rekonstruota partizanų apranga ir naudojami rusiški, vokiški ir čekiški ginklai leis pajusti tarpukario Lietuvos partizanų gyvenimo kasdienybę. NKVD karininkus įkūnijantys „Grenadieriaus“ nariai dėvės autentišką 1943 m. modelio uniformą, prie kurių prisidės ir agentai smogikai su partizaniškomis uniformomis. Žiūrovai galės pamatyti NKVD kariuomenės naudojamus rusiškus ginklus ir DODGE WC sunkvežimį.

Be inscenizuotos kovos šventės dalyviai galės apsilankyti partizanų giraitėje su bunkeriu ir pamatyti atkurtą 1944 – 1953 m. partizanų gyvenimą, kurį padės sukurti karo istorijos klubas „Grenadierius“. Atvirame bunkeryje keletas aktorių atkurs partizanų buitį, kasdienę veiklą tarp kovinių operacijų. Šventės dalyviai galės pamatyti ir išmėginti laisvės kovotojų ginklus, partizanų uniformas, kitus partizanų naudotus ekipuotės elementus.

Šventę vainikuos šiuolaikinė jungtinė NATO šalių pajėgų operacija, kurioje žiūrovai galės išvysti, kaip gausios sausumos pajėgos, kartu su NATO sąjungininkais, pasipriešins priešo pajėgoms. Operacijoje dalyvaus ir šiuo metu Lietuvoje dislokuoti JAV ir Portugalijos kariai su savo karine technika. Kovos lauke griaudės minosvaidžiai, skambės kulkosvaidžiai ir automatiniai ginklai. Sužeistiesiems pagalbą teiks karo medicinos medikai, o Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono kariai nukenksmins priešo paliktas minas.

Kariuomenės ir visuomenės šventė rengiama kartą per metus, kai mobilizuojamos visos kariuomenės pajėgos. Tradicija švęsti kariuomenės ir visuomenės dieną yra kilusi iš tarpukario Lietuvos, šios šventės paprastai vyksta trečiąjį gegužės savaitgalį. Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje ši šventė atgaivinta 1993 metais Vilniuje. 2009 m. ji persikėlė į Kauną, 2012 m. šventė surengta Šiauliuose, kur šventės svečiai stebėjo ne tik karių pasirodymus, bet ir tarptautinį aviacijos šou. 2013 metais šventė pirmą kartą vyko Klaipėdoje, kur visuomenė buvo pakviesta susipažinti su Lietuvos karinėmis jūrų pajėgomis, o pernai didžiausias Lietuvos kariuomenės renginys sugrįžo į sostinę Vilnių.

KARIUOMENĖS IR VISUOMENĖS ŠVENTĖS 2015 PROGRAMA:

11.30 val. – Oficialus renginio atidarymas

NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančių naikintuvų pasveikinimo skrydis

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos stilizuotos salvės

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro muzikinė programa

11.30-18.00 val. – Lietuvos kariuomenės padalinių ginkluotės, technikos, ekipuotės ir logistikos ekspozicijos, tarptautinių misijų stovyklos lankymas (kvietimas įveikti ne vieną žaidybinę kliūtį ar karinę užduotį kartu su būsimaisiais kariais).

14.00 val. – Inscenizuota Lietuvos Nepriklausomybės kovotojų operacija

15.00 val. – Jungtinė kariuomenės pajėgų parodomoji karinė operacija

15.45 val. – Parašiutininkų šuoliai/pasirodymas

16.30 val. – Lietuvos kariuomenės orkestro ir Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ koncertas – patriotinė programa

 

Nuotr. aut. – Ieva Budzeikaitė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE