Marijampolėje jau septintą kartą paminėta Pasaulinė organų donorystės diena

Spalio pradžioje minima Pasaulinė organų donorystės diena skirta šviesti visuomenę, suteikti kuo daugiau žinių dvejojantiems bei paneigti mitus apie organų donorystę.

Šiandien J. Basanavičiaus aikštėje Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, savivaldybės Tarybos narys Alvydas Kirkliauskas ir asociacijos „Gyvastis“ nariai uždegė organų donorams skirtas žvakutes. Marijampolėje šia proga žvakutės degamos jau septintą kartą. Gražia tradicija tapusioje akcijoje šiais metais dalyvauja 17 Lietuvos miestų.

„Jau tapo tradicija, kad kasmet susirenkame pagerbti organus paaukojusius žmones. Dėkoju akcijos organizatoriams, nes jų darbas – labai svarbus, o akcija labai reikalinga skleidžiant žinią apie organų donorystę. Ypač džiugu šiandien čia matyti tiek daug jaunimo. Tikiuosi, kad vis daugiau žmonių apsispręs tapti donorais, o tai padės išgelbėti dar daugiau gyvybių“, – į susirinkusius kreipėsi A. Visockis.

Organų donorystės kortelę turintis A. Kirkliauskas taip pat dėkojo organizatoriams. Tarybos narys sakė tikintis, kad ši akcija ir kitos iniciatyvos gali padėti paskatinti žmones daugiau kalbėtis tarpusavyje su artimaisiais tokiomis temomis kaip organų donorystė ir pareikšti sutikimą po mirties paaukoti savo organus.

Norintieji pareikšti savo valią paaukoti organus donorystei po smegenų mirties gali tai padaryti internetu užpildę elektroninį sutikimą donoro kortelei gauti arba užpildę popierinį sutikimą vaistinėje, gydymo įstaigoje.

Svarbu žinoti, kad turima donoro kortelė reiškia žmogaus valią, bet ne garantiją, kad jis po savo mirties taps organų donoru. Daugiau informacijos apie organų donorystę rasite www.transplantacija.lt .

Dėl papildomos informacijos galite kreiptis į Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ Marijampolės skyriaus projektų koordinatorę Iloną Masaitienę, tel. nr. 8 677 73 267, el. p. ilona.masaitiene@gmail.com .

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE