Marijampolės kino teatre „Spindulys“ – prancūzų kino festivalis ŽIEMOS EKRANAI 2016

Vasario 5-7 dienomis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ kvies marijampoliečius ir miesto svečius pasimėgauti prancūziško kino vakarais. Jau ketvirtus metus iš eilės Marijampolės kino teatre „Spindulys“ rengiamas kino festivalis šiais metais kviečia žiūrovus išgyventi gyvenimiškas šeimų situacijas. Šeimų,  kurios yra įvairiausių sudėčių, ryšių, socialinių sluoksnių, kupinos džiaugsmingų, liūdnų ir sudėtingų išgyvenimų.

Šiais metais kino festivalio „Žiemos ekranai“ pagrindinės programos filmų tema – šeima, o šiųmetė retrospektyva skirta garsių knygų ekranizacijoms („Knygos atgyja ekrane“). Pasak festivalio „Žiemos ekranai“  programos sudarytojos Sylvie Dufaur, visi šių metų Žiemos ekranų filmai skirti šeimai, nes ji yra tai, kas mus kuria ir jungia. Ji siejasi su gražiausiais ir įvairiausiais prisiminimais. Festivalyje rodomi filmai žiūrovams sužadins įvairius jausmus – nuo juoko iki ašarų, nuo liūdesio iki džiaugsmo.

Kino festivalis „Žiemos ekranai“ Marijampolės kino teatre „Spindulys“ startuos vasario 5 dieną 17.15 val. su filmu iš pagrindinės programos „Savaitgaliai“ (rež. Anne Villacèque), kuris kvies mėgautis savaitgalių nuotaika bei dviejų porų meilės ir neapykantos priepuoliais.

Kitą  dieną, vasario 6-ąją, 17.15 val. bus rodoma garsaus prancūzų režisieriaus Michel Gondry komiška drama„Gėlėti sapnai“ apie pačią netikėčiausią meilės istoriją, kurioje vaizduotės polėkiui nebus ribų. Ši stulbinamai poetiška istorija yra apie galią ir norą paaukoti viską dėl mylimo žmogaus. Režisierius Michelis Gondry itin išradingai ir poetiškai sugebėjo ekranizuoti kultinio prancūzų rašytojo Boriso Viano garsiausią klasikos fondo romaną „Dienų puta“.

Festivalio uždarymo dieną, vasario 7-ąją, 17.15 val. žiūrovai turės galimybę pamatyti režisieriaus Stéphane Brizé komišką dramą iš pagrindinės programos „Kelios pavasario valandos“, kurioje pajusite prieštaringus jausmus, kuomet filmo herojus iš kalėjimo grįžęs penkiasdešimtmetis Alanas priverstas grįžti pas sunkiai sergančią mamą. Filmo herojų Alaną įkūnija pernai Kanų kino festivalyje už vaidmenį filme „Žmogiškumo matas“ apdovanotas Vincentas Lindonas. Tai filmas, užmenantis nelengvą teisės į garbingą mirtį temą.

Festivalį „Žiemos ekranai“ organizuoja Prancūzų institutas su partnerių ir rėmėjų pagalba tiek iš Lietuvos, tiek iš Prancūzijos.

Plačiau apie festivalį www.ziemosekranai.lt


Prancūzų kino festivalio ŽIEMOS EKRANAI programa kino teatre „Spindulys“
(Kauno g. 13, Marijampolė)

 VASARIO 5 D. 17.15 val. FESTIVALIO ATIDARYMAS

„Savaitgaliai“ (Week-ends) (Prancūzija, drama, 2014, 90 min.)
Pagrindinė programa

Režisierė Anne Villacèque
Vaidina:  Karin Viard, Noémie Lvovsky

Silvetė, Ulrichas, Kristina ir Žanas  draugai nuo neatmenamų laikų ir net kartu nusipirko namą kaime. Tačiau kartais užtenka smulkmenos, kad savaitgalis kaime būtų sugadintas: nedidelio nesusipratimo prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje, pavėluotos reakcijos… Atrodo, kad visos nelaimės supuolė ant Kristinos galvos. Žanas ją paliko ir dabar amžini draugai Silvetė ir Ulrichas jai nebeatrodo tokie artimi kaip anksčiau. Laimei, gyvenimas visada yra pilnas staigmenų.

Mėgaukitės savaitgalių nuotaika bei šių dviejų porų meilės ir neapykantos priepuoliais.

Prieš pasirinkdama studijas aukštojoje kinematografijos mokykloje „La Fémis“, Anne Villacèque studijavo filosofiją Aukštojoje Paryžiaus mokykloje. 1993 metais ji sukūrė savo pirmą trumpametražį filmą „Mūsų atostogos“. Ji taip pat sukūrė keletą dokumentinių filmų „Arte“, ir 2000 metais sugrįžo prie vaidybinių filmų kūrimo su pirmuoju kritikų puikiai įvertintu ilgametražiu filmu „Brangutė“. Yra parašiusi scenarijų ir sukūrusi du filmus „Rivjera“ ir „E-meilė“.

VASARIO 6 D. 17.15 val.
„Gėlėti sapnai“
(L’écume des jours) (Prancūzija, komiška drama, 2013, 131 min.)
„Knygos atgyja ekrane“
Režisierius Michel Gondry
Vaidina: Audrey Tautou, Romain Duris

Tai siurrealistinis ir poetiškas pasakojimas apie Koleną – jauną ir išradingą idealistą, kuris susipažįsta su Chloja – jauna mergina, kuri yra tarsi gyvas Duke‘o Ellingtono bliuzo muzikos įsikūnijimas. Jų ideali santuoka apkarsta, kai Chloja pasiligoja – jos plaučiuose ima augti vandens lelija…

Boriso Viano romano „Dienų puta“, išleisto 1947 m., ekranizacija.

Po dailės studijų Paryžiuje Michel Gondry devintajame XX a. dešimtmetyje pasinėrė į muzikinių videoklipų kūrimą. Išskirtinai imlus, jis tapo vienu geriausiu klipų kūrėjų pasaulyje ir netrukus pradėjo kurti užsienyje, bendradarbiaudamas su Björk, „The Rollings Stone“, „Chemical Brothers“ ir kitais. 2001 metais Michelis Gondry sukūrė savo pirmąjį ilgametražį filmą „Žmogiškoji prigimtis“. Po trejų metų pristatė filmą „Jausmų galia“, kuris sulaukė nepaprasto populiarumo ir buvo apdovanotas pagrindiniu Dovilio festivalio prizu. Eklektiško, vaizdingo ir fantastinio stiliaus režisierius sukūrė daug filmų – nuo šeimyninės dokumentikos iki amerikiečių komiksų ekranizacijų 2014 metais pastatė filmą pagal garsų Boriso Viano romaną „Dienų puta“.


VASARIO 7 D. 17.15 val.
„Kelios pavasario valandos“
(Quelques heures de printemps) (Prancūzija, komiška drama, 2012, 108 min.)
Pagrindinė programa
Režisierius Stéphane Brizé
Vaidina: Vincent Lindo, Hélène Vincent

Alanas Evrardas, būdamas 48 metų amžiaus, yra priverstas grįžti gyventi pas savo mamą. Priverstinis gyvenimas kartu išprovokuoja pyktį dėl jų praeities santykių. Tuomet Alanas sužino, kad jo motina sunkiai serga. Ar jie pagaliau sugebės paskutiniais jos gyvenimo mėnesiais žengti žingsnį vienas link kito?

Po dramos studijų ir kelių pastatytų spektaklių, Stéphane Brizé 1993 metais sukūrė savo pirmąjį trumpametražį filmą. 1999 metais pastatė ilgametražį filmą „Mėlyni miestai“. Paskutiniuose trijuose filmuose – „Panelė Šambon“ (2009), „Kelios pavasario valandos“ (2012) ir „Žmogiškumo matas“(2015) – pagrindinį vaidmenį atliko Vincentas Lindonas. 2015 metais jo naujausias filmas „Žmogiškumo matas“ atrinktas į pagrindinę konkursinę Kanų kino festivalio programą, o aktorius Vincentas Lindonas apdovanotas už geriausią vyrišką vaidmenį.


Bilieto kaina – 2,50 Eur.

Bilietai į prancūzų kino festivalį „Žiemos ekranai“ Marijampolėje parduodami kino teatro „Spindulys“ kasoje. Informacija teikiama telefonu: (8 343) 54 787.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE