Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus projektui skirtas finansavimas

Pasiekė džiugi naujiena, kad iš  Interreg V–A Lietuva-Lenkija bendradarbiavimo programos skirtas finansavimas Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus projektui „Jungties forma: dailė ir literatūra“.

Projektinę paraišką muziejus teikė kartu su Marijampolės savivaldybės administracija ir Lenkijos Suvalkų regiono muziejumi, glaudžiai bendradarbiaudamas su VšĮ Marijampolės turizmo ir verslo informaciniu centru „SMART Marijampolė“.

Rugsėjo 23 d. vykusiame Programos Jungtinio stebėsenos komiteto (JSK) virtualiame susitikime dėl 5-ojo kvietimo projektų paraiškų atrankos, kuriame buvo pritarta  LT-PL-5R-389 projektui „Jungties forma: dailė ir literatūra“ skirti finansavimą.

Projekto tikslas – didinti turizmo potencialą regione, atskleidžiant dviejų pasienio miestų (Marijampolės ir Suvalkų) kultūros paveldą XX a. pirmosios pusės kontekste.

Projekte numatytos priemonės  leis įrengti ekspozicijas ir  vykdyti veiklas neseniai Marijampolėje duris atvėrusiame restauruotame kultūros paveldo pastate  – advokatų Andriaus ir Aleksandros Bulotų name, kuris  yra išlaikęs tarpukario miestų medinei architektūrai būdingus bruožus, architektūrines detales, vidaus įrangos elementus ir reprezentuoja gyvenamąją aplinką tarpukario laikotarpiu.

„Džiugu,  kad pateiktas projektas buvo puikiai įvertintas. Tikimės, kad Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus kolektyvui kartu su partneriais pavyks  sėkmingai įgyvendinti  projektą ir išskirtiniame kultūros paveldo objekte – Bulotų namuose sukurti  šiuolaikišką ir marijampoliečiams, miesto svečiams ir užsienio turistams patrauklią kultūrinę erdvę, kurioje  vykstantys renginiai papildys Marijampolės kultūrinį gyvenimą“, –  sakė savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Projekto metu bus sukurtos interaktyvios ekspozicijos, įrengtos lankytojų aptarnavimo erdvės, mansardoje – erdvė edukacijoms ir konferencijoms, namo kieme bus  sumontuotas keltuvas neįgaliesiems. parengtos 2 edukacinės programos apie kultūrinius tarpukario šeimos įpročius bei suorganizuotos 6 kultūrinės paskaitos.

Suvalkų muziejus projekto metu parengs kilnojamą S. B. Sestrencevičiaus tapybos darbų parodą, kuri bus eksponuojama Suvalkuose, Užutrakyje, Vilniuje. Parodos dalis bus pristatoma ir Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje. Planuojama išleisti parodos katalogą. Projekto metu bus surengtos 2 tarptautinės konferencijos, parengtos 2 edukacinės programos apie kultūrinius tarpukario šeimos įpročius bei pristatytos 6 kultūrinės paskaitos. Siekiant sujungti Marijampolės ir Suvalkų turistinius kelius  bei skatinant domėjimąsi šalių kultūros paveldu bus sukurtas bendras turistinis maršrutas.  Vykdant projekto veiklas bendradarbiaujant su Suvalkų muziejumi bus organizuota daug įdomių renginių, kurie  prisidės prie kultūrinio turizmo tarp Lietuvos ir Lenkijos pasienio miestų  vystymo.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE