Marijampolės profesinio rengimo centras, į kurį norisi sugrįžti!

Pietvakarių Lietuvoje įsikūręs ir ilgametes tradicijas turintis Marijampolės profesinio rengimo centras šiemet pasitiko 19-ąją rugsėjo pirmąją. Laiko patikrintos ir regionui reikalingos mokymo programos, darbuotojai, kurie puikiai išmano savo darbą ir nuo darbo rinkos poreikių neleidžiantys atitrūkti socialiniai partneriai. Centro Direktorius Gražvydas Juodišius pripažįsta, jog laikai keičiasi, o su jais keičiamės ir mes.

Sunkus darbas – pateisina lūkesčius, Centrą pasiekia gyvenimiškos  istorijas, kuriose Centro absolventai pasakoja apie savo karjerą, darbo specifiką ar galimybes, kurias suteikė pasirinktas profesinis išsilavinimas. Nors bendras gyventojų skaičius Marijampolės apskrityje mažėja tačiau nuoseklaus ir kokybiško mūsų bendruomenės profesinio orientavimo ir socialinių partnerių paramos dėka mokinių skaičių pavyksta išlaikyti stabilų. Vien šiais metais rugsėjo pirmąją pasitikome su 798 I kurso mokiniais, kuomet 2018–2019 m. pradėjome su 670, tai lemia  nuolat populiarėjančios ir atsinaujinusios profesinio mokymo programos.

Tačiau svarbiausia ne kiekybė, o kokybė ir tai mūsų vienas svarbiausių tikslų. Tiesioginis bendravimas su darbo rinkos lyderiais ir sugebėjimas dalintis gerosiomis patirtimis, problemų sprendimo būdais, nuolat analizuojama darbo rinkos situacija ir poreikiai, steigėjo rekomendacijos kurios pritaikomos tiek visos Lietuvos, tiek Marijampolės regiono atžvilgiu, tai yra raktas į sėkmingą profesinį mokymą.

Praktikų metu mokiniai turi puikiais galimybes pritaikyti savo jau turimas teorines ir praktines kompetencijas, matydami bendrą įmonių darbo kasdienybę įgyti naujų profesinių įgūdžių ir taip prisitaikyti prie realios darbo vietos. Baigusiųjų mokinių įsidarbinimo statistika siekia apie 71% nuo visų mūsų mokinių. Pastebime vis populiarėjantį profesinį mokymą pameistrystės forma, 2018-2019 m. sudarėme per 60 naujų pameistrystės sutarčių.

Negalima pamiršti ir tų žmonių, kurie įgiję profesiją renkasi tęstinį profesini mokymą, savo žinias tobulina aukštojoje mokykloje ar ieško savęs pasirinkdamas kario kelią ir tokiu būdu prisidėdamas prie Valstybės gerovės. Daug dėmesio skiriame Inžinerinių, architektūros ir statybos, transporto paslaugų profesijoms, vykdome turimo Sektorinio praktinio mokymo centro plėtros projektą, naujiname mokymo programų metodinę medžiagą atsižvelgdami į regiono besikeičiantį kompetencijų poreikį. Nuolat lankomės įvairiose naujovių parodose ir seminaruose. Stengiamės, kad mūsų Centre savo vietą atrastų tiek meniškos sielos, tiek technologinių ar amato ištroškęs žmogus.

Šiuo metu Centre mokoma pagal 38 mokymo programas ir jose mokosi 1376 asmenys. Mokiniai turi galimybes atlikti stažuotes užsienyje, lankyti įvairias parodas, seminarus ir tobulinti savo žinias pasitelkiant net pačias moderniausias priemones, lankantis pasirinktai profesijai aktualiuose sektoriniuose praktinio mokymo centruose.

Nuo 2019-ųjų metų pradėjo veikti neformaliojo profesinio mokymo kursai, kuriuose asmenys per gana trumpą laiką gali išmokti siuvimo, kalėdinės floristikos puošybos ar anglų kalbos. Tai atvėrė dar vieną galimybę žmonės, kurie turi laisvo laiko tik po darbo ir nori išnaudoti jį produktyviai. Virš 100 asmenų 2019 metais sėkmingai baigė pasirinktus kursus, 307 asmenys dalyvavo įvairiuose vairuotojų ir traktorininkų kursuose. Apmokome 97 asmenis, kurių profesinį mokymą finansavo Užimtumo tarnyba. Tai pat parengėme 27 jaunuosius ūkininkus.

Smagu, kai Centro absolventai grįžta, ne tik pasigirti savo pasiekimais , bet ir patobulinti įgūdžius ar įgyti naujas kompetencijas. „Džiaugiuosi, kad esame įstaiga į kurią gera sugrįžti“ – tvirtina Centro direktorius.

 

MPRC informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE