Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti… (J. Jablonskis.)

Kazlų Rūdos savivaldybės pradinių klasių mokiniai myli ir gerbia savo gimtąjį, lietuvišką žodį. Visose mokyklose 1-4 klasių mokiniai skaitė skaitinius, savo raštingumą išbandė rašydami diktantus, o pasismailinę plunksnas, dailyraščiu vinguriavo sakinius. Visą vasario mėnesį geriausių rašto darbų paroda grožėjosi Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos lankytojai.

Gražiausi žodžiai Lietuvai, iš vaikiškų širdelių, suskambo kovo 5 dieną Kazlų Rūdos savivaldybės pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurse. Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Matusevičienė kartu su Kazlų Rūdos pradinės mokyklos mokytoja Birute Češūniene sveikino susirinkusius ir dėkojo pedagogams už mokinių pasiruošimą konkursui. Renginio metu, kuris tradiciškai vyko viešojoje bibliotekoje, skaitovus ir jų mokytojus pristatė Kazlų Rūdos pradinės mokyklos ketvirtokai Luknė ir Domas.

Komisijai teko nelengvas darbas iš didelio būrio išrinkti skaitovus, kuriems labiausiai pasisekė konkurso metu. Mokiniai ir mokytojai atidžiai išklausė komisijos pirmininkės Odetos Pučinskienės, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokytojos, ne tik pagiriančius žodžius, bet ir naudingus patarimus. Geriausiai atskleisti meninio žodžio raišką 1-2 klasių grupėje pasisekė Kazlų Rūdos ,,Elmos” mokyklos-darželio pirmos klasės mokiniui Emiliui Makarevičiui (mokytoja Rasa Pečiulaitienė), antrą vietą laimėjo – Kazlų Rūdos pradinės mokyklos antrokė Vasarė Žitkutė (mokytoja Livija Margelienė), trečią vietą užėmė Kazlų Rūdos sav. Antanavo pagrindinės mokyklos pirmos klasės mokinys Mykolas Aleksa (mokytoja Rūta Grikietienė). 3-4 klasių grupėje pirma vieta džiaugėsi Kazlų Rūdos pradinės mokyklos ketvirtos klasės mokinė Gabija Dembinskaitė (mokytoja Gina Girdvainienė), antra vieta skirta Kazlų Rūdos ,,Elmos” mokyklos-darželio mokiniui Doviliui Matoniui (mokytoja Asta Bendinskienė), trečia – Kazlų Rūdos pradinės mokyklos mokiniui Domui Pauliukoniui (mokytoja Nijolė Akelaitienė).

Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotojo Mariaus Žitkaus pagyrimai ir padrąsinantys žodžiai džiugino ir mokinius ir mokytojus. Dalyviai buvo apdovanoti Kazlų Rūdos savivaldybės, Mocevičiaus firmos ,,Ginalas‘‘ įsteigtais prizais, dovanomis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo diplomais, kurie, kaip patys vaikai teigė, yra labai svarbūs kiekvieno asmeninės kompetencijos aplanke.

„Norėtųsi, jog tokie renginiai kasmet mus visus džiugintų, kad tarp daugelio darbų atrastume laiko dailiam raštui, skambiam žodžiui, meniškam polėkiui ir grožio pajautimui”, – mintimis dalinosi mokytojai.

 

Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE