Meras susitiko su Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovais

Varėnos rajono meras Algis Kašėta ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilma Miškinienė lankėsi Varėnos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje (PGT), kur susitiko su Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininku Algirdu Bautroniu ir Varėnos PGT viršininku Andriumi Kandratavičiumi.
Ugniagesiai gelbėtojai parodė turimą techniką – mašinas, įrengimus ir naudojamus įrankius. Nemaža dalis gelbėjimo įrangos yra gauta labdara iš Vokietijos bei Šveicarijos. Paskutinės parsivežtos dovanos – automobilis, pripučiama oro pagalvė ir kita įranga.
Varėnos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirba 39 žmonės, kiekvienoje pamainoje po 8 žmones. Varėnos rajonas yra vienas didžiausių pagal teritoriją, į kai kurias tolimesnes gyvenvietes važiuoja priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos iš Druskininkų bei Šalčininkų.
Pasak A. Kandratavičiaus, svarbiausia ugniagesių darbe – užtikrinti bendruomenės narių saugumą. Tai siekiama daryti vykdant prevencinį darbą su gyventojais.

A. Bautronis supažindino su situacija regione bei rajone. Pasak jo, Varėnos rajono rodikliai civilinės saugos srityje yra prasčiausi apskrityje. Būtina stiprinti komunikaciją tarp tarnybų ir gerinti prevencijos priemonių planą.
Kaip pasakojo ugniagesių gelbėtojų viršininkai, Varėnos rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams trūksta skaitmeninių radijo stotelių, ypač kaimuose. Būtina ugniagesius gelbėtojus aprūpinti trūkstama įranga, apranga ir kt. „Visuomenės saugumas yra bendras Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir savivaldybės rūpestis, turime dirbti kartu”, – kalbėjo A. Kandratavičius.

Merui buvo išsakyti siūlymai stiprinti civilinės saugos švietimą mokyklose būrelių ir kitų priemonių pagalba. Nuo 2011 m. vyksta gražus bendradarbiavimas su Varėnos verslo ir technologijų mokykla, kur sėkmingai veikia ugniagesių būrelis. Kaip pasakojo A. Kandratavičius, 13-15 jaunuolių jau atstovauja rajoną įvairiose varžybose.
Rajono meras ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkai sutarė glaudžiai bendradarbiauti, kad būtų pasiekti geresni rezultatai.
Varėnos rajono savivaldybės administracija.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE