Monikos vienas iš pomėgių tapo jos pagrindine gyvenimo veikla

Veiklių ir kūrybingų  jaunų žmonių idėjų įgyvendinimą dažniausiai stabdo lėšų trūkumas. Išeitis yra pasinaudoti savarankiško užimtumo rėmimo priemone finansuojama teritorinės darbo biržos.

Pomėgis arba hobis – tai veikla, kurią žmogus pats pasirenka atsižvelgdamas į savo gebėjimus ir talentą ir kuria eidamas per gyvenimą mėgaujasi. Monika turi daug hobių: dainuoja, groja fortepijonu, domisi istorija, menais, mada ir rūbų kūryba. Noras atrodyti gražiai ir stilingai merginai nesvetimas nuo pat mažų dienų. Ji visada svajojo sukurti kažką įdomaus ir savito. Taip vienas iš jos laisvalaikio leidimo būdų tapo rūbų kūryba. Monika mėgaujasi kurdama rūbus, kiekvienas jos darbas eksperimentas ir ilgai lauktas rezultatas.

Mokykloje mergina aktyviai dalyvavo kultūrinėje veikloje. Muzika, dailė, įvairūs rankų darbo darbai mane lydėjo kasdien. Įstojusi į universitetą sėkmingai baigė bakalauro ir magistro studijas istorijos ir politikos mokslų srityje. Deja, jos svajonė studijuoti menus, dizainą neišsipildė. Bandydama save realizuoti studijų metais dirbo kino filmuose, kuriuose teko parinkti aktoriams rūbus, vėliau įsidarbino kultūros renginių organizatore. Nors ji turėjo gerus darbus iki pilnos laimės jai trūko laiko save realizuoti rūbų kūryboje.

Nuo mažens dainuojanti, grojanti fortepijonu, aktyviai dalyvaujanti visuomeninėje bei kultūrinėje veikloje, kaip jau ir minėjome, mergina domėjosi rūbų kūryba. Vakarais grįžusi po mokslų ir darbo namo Monika sėsdavo prie rūbų nėrimo, tačiau to laiko jai akivaizdžiai buvo per mažai. Galiausiai mergina pasiryžta mesti darbą ir atsiduoti didžiausiai savo aistrai – drabužių kūrimui. Tai padariusi ji pamažu ėmė artėti prie savo svajonės įgyvendinimo.

„Prisimenu, kai būdama keturiolikos metų pasiėmusi popieriaus lapą piešdavau rūbus. Tiesa, viskas tuo ir užsibaigdavo. Vieni pirmųjų  darbų buvo smulkūs gaminiai, nerti papuošalai, maudymosi kostiumėliai, kepuraitės. Neslėpsiu, kad svajojau sukurti kažką įdomaus ir savito. Norėjosi save realizuoti, daryti tai, dėl ko nebūtų gaila laiko ir pastangų. Norėjau išlaisvinti susikaupusias idėjas, kurti drabužius tokius, kokie patinka man, ir nedrąsiai parodyti juos kitiems. Man patinka kurti vienetinius drabužius, nes tai tampa tarsi iššūkis. Galiausiai nusprendžiau, jog pakaks svajoti, o reikia imti ir daryti“, – dalinasi savo prisiminimais Monika.

Užsiregistravusi Marijampolės teritorinėje darbo biržoje Monika buvo pakviesta dalyvauti projekte  „Atrask save“. Jame ji  įgavo naujos patirties, pasitikėjimo savimi, labiau pažino save. Projektas suteikė daugiau drąsos ir optimizmo siekti savo svajonių. Jo metu užsimezgė naujos pažintys, įgijo reikiamų žinių verslui kurti. Sužinojusi apie savarankiško užimtumo rėmimo priemonę, ji nusprendėpretenduoti į Europos Sąjungos finansuojamo projekto „Naujas startas“ skiriamą subsidiją. Pagrindinis merginos išsikeltas tikslas – susikurti darbo vietą sau ir įsigyti reikiamas darbo priemones. Per du mėnesius parengė verslo projektą, pateikė reikiamus dokumentus ir įsteigė individualią įmonę „Monalos dizainas“. Per kitus du mėnesius ji gavo subsidiją ir įsigijo reikalingas darbo priemones. Šiuo metu savo darbo vietoje Monika dirba visiškai negailėdama laiko ir jėgų, kuria ir gamina megztus, nertus ir siūtus drabužius. Mergina pagaliau jaučiasi esanti savo rogėse.

„Net ir gyvenant kaime visi keliai yra atviri. Svarbiausia – turėti noro ir nebijoti siekti savo svajonių.

Už tai, kad išpildžiau savo svajonę, kad galiu dirbti širdžiai labai brangų darbą esu dėkinga Marijampolės teritorinės darbo biržos darbuotojoms už atliktą darbą, suteiktą informaciją bei pagalbą. O tiems, kurie turi svajonių ir idėjų, tačiau bijo, nedrįsta jas įgyvendinti, siūlau tikėti savimi, nedvejoti dėl savo sugebėjimų. Teisingas ir pozityvus mąstymas – tai pusė  sėkmės siekiant savo svajonių ir tikslų“, – džiaugiasi jaunoji dizainerė.

Marijampolės kultūros centre sausio 10 d. vyko Monikos darbų parodos atidarymas. Pasigrožėti jos nuostabaus dailumo darbais galima iki vasario 3 d.

Informaciją parengė
Marijampolės TDB Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė
Loreta Barkauskienė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.