Multicentre veikia fotografijų paroda „Spalvingi oro balionai“

Už lango pavasaris ir Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka pasipuošė spalvomis – Multicentre atidaryta fotografijų paroda „Spalvingi oro balionai“. 

Lietuvos Respublikos Seimas 2017-uosius metus paskelbė Sporto metais. Atsižvelgdami į tai, kad Marijampolėje yra oreivių klubas, o pernai Marijampolėje vykusiame trečiajame pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionate aukso medalį iškovojo Lietuvos oro balionų sporto pilotas, marijampolietis Rokas Kostiuškevičius, gimė idėja – surengti fotografijų konkursą „Spalvingi oro balionai“, tuo prisidedant prie šios ekstremalios sporto šakos populiarinimo. Rokas Kostiuškevičius entuziastingai priėmė šią mintį, prisidėjo prie konkurso ir parodos organizavimo.

Kovo 7 d. fotografijų parodos atidaryme dalyvavo Lietuvos oro balionų sporto pilotas, daugkartinis Lietuvos čempionas, Marijampolės oreivių klubo pirmininkas Rimas Kostiuškevičius. Jis džiaugėsi tokios parodos atidarymu, pasidalino mintimis, kad 2018 m. minės jubiliejų siejamą su šiuo sportu – jau 20 metų jis skraido oro balionu. Teigė, kad kartą pabandžius skristi, pajutus nepakartojamus įspūdžius, užsikreti šiuo sportu visam gyvenimui. Papasakojo ir apie esminius šio sporto aspektus – tikslumą, piloto sugebėjimą atskristi ten kur nori, o ne kur nuneša vėjas ir kaip valdomas oro balionas.

Fotografijų konkurso „Spalvingi oro balionai“ atrankoje dalyvavo 14 dalyvių. Iš jų komisija išrinko 6 geriausias fotografijas. Prizai – kvietimai paskraidyti oro balionu buvo įteikti: Mantui Jusui, Austėjai Kuršvietytei, Aušrai Venskienei, Kristinai Gelčienei, Martynui Patinskui ir Aurelijui Šeštokui. Kiti nuotraukų autoriai: Eglė Kedienė, Irena Tamulynienė, Viktorija Bendaravičienė, Darius Bendaravičius, Beatričė Sadauskaitė, Eglė Švedaitė, Giedrė Neveckienė, Lina Zajančkauskienė.

Paroda Viešosios bibliotekos Multicentre veiks iki kovo 31 d. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Daiva Bepirštienė
Kultūrinės veiklos vadybininkė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X