Muziejų kelias dvaruose

Per Lietuvą nusidriekė jau šeštus metus Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamas nacionalinis edukacinis projektas „Lietuvos muziejų kelias“. Pastaraisiais metais muziejai kvietė pažvelgti į sukauptas archeologines vertybes, lietuvių liaudies meną, įvairias dvarų kultūros formas.

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, pasirinkta tema „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“. Tai Lietuvos Respublikos akto signatarai, kultūros, mokslo, meno, švietimo asmenybės, žurnalistai, politikos veikėjai, kitų sričių kūrėjai, taip pat tremtiniai ir išeiviai, išsaugoję tikėjimą Vasario 16-ąją atkurta valstybe bei puoselėję jos vertybes ir už Lietuvos ribų.Kelionę pradėjęs Žemaitijoje ir atvėręs pirmuosius istorijos langus į Vasario 16-osios Lietuvą kūrusių žmonių gyvenimus, „Muziejų kelias“ toliau vingiavo į Aukštaitiją, Mažąją Lietuvą, Dzūkiją. Rudenį nusikėlė į Suvalkiją. Kelionę baigs rugsėjo 27 dieną Ožkabaliuose, dr. Jono Basanavičiaus tėviškėje, sodyboje-muziejuje.

Zanavykų muziejus prisijungė prie šios iniciatyvos. Rugsėjo 21 dieną pakvietė rajono mokinius ir mokytojus į edukacinę pamoką bei parodos „Lietuvos Respublikos prezidentas Kazys Grinius“ pristatymą. Pranešimą ir filmą apie prezidentą dr. K. Grinių pristatė programos koordinatorius Suvalkijoje, Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialinio muziejaus vyr. fondų saugotojas Tomas Kukauskas. Renginyje dalyvavo filatelistas Juozas Urbonas, kuris į muziejaus direktorės Rimos Vasaitienės rankas perdavė naujų eksponatų. Voką su medalio,skirtu Lietuvos Respublikos prezidentui Kaziui Griniui atminti, atvaizdu ir su pašto ženklu, skirtu 150-osioms Kazio Griniaus gimimo metinėms. Taip pat kvietimą 1994 m. spalio 7 ir 8 d. dalyvauti Prezidento Kazio Griniaus urnos su palaikais perlaidojimu Lietuvoje.

Kitąmet numatomi „Lietuvos muziejų kelio“ renginiai skatins apmąstyti ir šiuolaikiškai išreikšti svarbiausius nepriklausomos Lietuvos Respublikos pasiekimus.

Inga Petkūnaitė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.