Nacionalinio diktanto konkursas organizuotas Vilkaviškyje

Kovo 2 dieną visoje šalyje vykęs Nacionalinio diktanto konkursas organizuotas ir mūsų rajone. Gaila, tačiau dalyvių gausa pasigirti negalime – į Vilkaviškio rajono savivaldybės posėdžių salę šiemet atvyko tik 5 diktantą rašyti panorusios moterys.

Nors darbo dieną vykęs diktanto konkursas daug rajono gyventojų ir nesukvietė, tačiau galima pasidžiaugti, kad šiemet jį rašė pačios ištikimiausios – vilkaviškietė gydytoja odontologė Rima Kerutienė diktanto konkurse dalyvavo net ketvirtą kartą, Savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus specialistė Vida Jašinskienė ir ikimokyklinio ugdymo pedagogė Vida Kudirkienė  savo jėgas išbandė jau trečiąjį kartą, na, o kita Savivaldybės darbuotoja – Juridinio skyriaus vedėja Vilma Kolpakovienė – ir pensininkė Vida Kudirkienė (perskaitėte visiškai teisingai – raštingiausios vardo mūsų rajone siekė net dvi Vidos Kudirkienės!) diktantą rašė antrąkart. Šiemet diktanto tekstu pasirinktas vienuolio pranciškono, Vilniaus Bernardinų bažnyčios kunigo, buvusio disidento Juliaus Sasnausko kūrinys „Vienkartinumas“.

Visoje Lietuvoje diktantas buvo rašomas savivaldybėse, bibliotekose, mokyklose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Kaip teigia konkurso organizatoriai, dėl raštingiausiojo vardo varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Perspėjama, kad dėl didelio dalyvaujančiųjų skaičiaus į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrins tik iki 5–6 klaidos. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Šiais metais konkursas organizuojamas jau vienuoliktą kartą. Tikimės, kad diktantą rašysime ir kitąmet – iš anksto kviečiame aktyviai dalyvauti!

Diktanto dalyviai jo tekstą nuo kovo 5 dienos galės rasti interneto svetainėse diktantas.lt, DELFI, LRT.lt, VLKK.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Ilona Vitkauskaitė

Bendrojo skyriaus vyr. kalbos specialistė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.