Netiesos buldozeris užkurtas Seimo nario pramanų dirvonuose

Naujus žanrus – „lūkesčių laiškų“ rašymą tuštiems pažadams ir nuopelnų už Kazlų Rūdai nepadarytus darbus panegiriką atradęs Seimo narys Kęstutis Mažeika, artėjant Seimo rinkimams ieško naujų saviraiškos formų. Viena iš jų – sakyti netiesą, paskelbti ją spaudoje ir už tai dar susimokėti iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų. Kovo 4 d. „Suvalkietyje“ išspausdinęs savo apmokėtą nuomonę „Mokyklų tinklo pertvarkos buldozeris užkurtas Kazlų Rūdoje“, K. Mažeika pamalonino mane savo dėmesiu, primindamas pastarąjį savivaldybės Tarybos posėdį, kuriame nedalyvavo, abejoju ar girdėjo jo garso įrašą ir pažėrė keletą „tiesų“, apvilktų į melo rūbą.

Nekalbėsiu apie savivaldybės pastate tik paslapčiomis apsilankančio ministro, parlamentaro nuomonę apie švietimą. Neabejoju, kad apie tai su K. Mažeika papolemizuos meras Mantas Varaska.

Tačiau esu priverstas reaguoti į Seimo nario nuomonėje išsakytą ir man priskiriamą netiesą apie vieno iš 7 savivaldybėje esančių vaikų dienos centrų veiklą.

K. Mažeika apmokėtuose pamąstymuose teigia, kad „Kazlų Rūdos savivaldybė nusprendė atimti dalį patalpų“ iš vaikų dienos centro, „nusprendė, kad tai nėra [savivaldybės socialinių paslaugų] prioritetas“, „nuspręsta vaikus ir administraciją patalpinti viename kabinete“ ir kad „posėdyje dalyvavusioms VO „Gelbėkit vaikus“ atstovėms vicemeras M. Žitkus pažadėjo, jog sprendimas bus pakeistas ir vaikų dienos centras galės funkcionuoti erdvesnėse patalpose, tačiau iki šios dienos sprendimo projekto nėra“.

Deja, tiesa kiek kitokia.

Vaikų dienos centras, vakar, kovo 4-ąją, pratęsęs patalpų nuomos sutartį su savivaldybe artimiausius dvejus metus savo veiklą vykdys trijose beveik 64 kv.m. ploto patalpose, kuriose yra atskira patalpa vaikų užsiėmimams (~44 kv.m), kabinetas įstaigos vadovei (~11 kv.m) ir ūkinė patalpa (~9 kv.m.) Taip pat centras toliau naudosis papildomomis ~60 kv.m. bendro naudojimo patalpomis, kuriose yra virtuvėlė, svetainė, WC ir dušo patalpa. Iš viso ~126 kv.m. Iki šiol centras naudojosi ~190 kv.m. patalpomis, kurių nemaža dalis buvo neįveiklintos.

Dabartinės savivaldybės vadovybės finansinis dėmesys minimam vaikų dienos centrui nė kiek ne mažesnis, nei buvo iki tol – 2019 m. skirti beveik 7500 Eur, šiais metais planuojama skirti panašią lėšų dalį. Maža to, jau netrukus savivaldybė paskelbs konkursą vaikų ir jaunimo centro veiklai vykdyti, skyrė tam 9000 Eur ir viena iš pirmųjų šalyje tai padarys perleisdama viešosios paslaugos vykdymą nevyriausybinėms organizacijoms, tarp kurių yra vaikų dienos centrai. Tad ir prioritetus, deja, su menkai Kazlų Rūdos kasdienybę suprantančiu K. Mažeika suvokiame skirtingai.

VO „Gelbėkit vaikus“ atstovėms Tarybos posėdyje nebuvo duotas joks pažadas apie erdvesnes patalpas bei sprendimo pakeitimą ir tai patvirtina posėdžio garso įrašas. Vasario 17 d. posėdyje dalyvavusi organizacijos padalinių plėtros vadovė Natalija Novakauskienė vakar, mano paprašyta pagrįsti organizacijos vardu skelbiamą tokį teiginį, griežtai jį paneigė.

Gerbiamas Kęstuti Mažeika, kviečiu jus viešai paneigti paskelbtą netiesą ir išreikšti nuoširdų apgailestavimą dėl paskelbtos klaidingos informacijos. Priešingu atveju, „lūkesčių laiškus“ į Vyriausiąją tarnybinės etikos bei Seimo Etikos ir procedūrų komisijas teks rašyti man.

 

Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotojas Marius Žitkus

Jums gali patikti
1 Komentaras
  1. Vincas sako

    5domu už kokius pinigus šitas straipsnis spausdintas? ar tik ne savivaldybės?

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE