Paminėti pirmieji Rygiškių Jono gimnazijos jubiliejaus renginiai

Rygiškių Jono gimnazijos jubiliejaus renginiai / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos bendruomenė šiais metais švenčia garbingą mokymo įstaigos 155 metų jubiliejų.

Šia proga organizuojami atviri renginiai,  į kuriuos yra kviečiami buvę mokytojai, mokiniai ir visi, kuriems yra svarbi gimnazijos istorija bei įdomi jos dabartis.

Pirmasis renginys vyko balandžio 29 d., tai – konferencija „Mokyklą kuria žmonės: nuo senosios Marijampolės gimnazijos iki Rygiškių Jono gimnazijos“. Konferencijoje buvo prisiminta ypatingai garsi gimnazijos istorinė praeitis, sėkmės istorijomis dalinosi buvę gimnazistai.

Konferencijoje dalyvavęs ir sveikinimo žodį gimnazijai taręs Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis, sakė: „Ši gimnazija iš ties yra unikali ir išskirtinė, išugdžiusi tokius lietuvybės puoselėtojus, kaip J. Basanavičius, V. Kudirka, J. Jablonskis. Dabar čia ugdomos naujos kartos, kurios taip pat žavi savo asmenybėmis. O mokykla tikriausiai mums visiems yra ta pradžia, kuri kaip tramplynas leidžia sėkmingai atsispirti šokant į naujus gyvenimo horizontus“, – sakė K. Podolskis, kuris gimnazijos bendruomenei linkėjo sėkmės rašant naujus lietuvybės lopšio istorijos puslapius.

Gimnazija jubiliejų pasitinka moderni bei atsinaujinusi, prisimindama praeitį, buvusius gimnazistus ir kviečia sugrįžti, apsilankyti, susitikti, nes sukaktys suteikia puikią galimybę pasivaikščioti nueitais keliais, pasidairyti į paliktus pėdsakus ir pabendrauti su darbus tęsiančiais žmonėmis.

Kitą mėnesį gimnazijos bendruomenė kviečia dalyvauti šiuose renginiuose:

  • Gegužės 19 d. 13 val. Padėkos diena. Šv. Mišios Marijampolės šv. arkangelo Mykolo mažojoje bazilikoje;
  • Gegužės 20 d. 13 val. iškilmingas minėjimas-koncertas „Laiškai iš praeities“ Marijampolės kultūros centre;
  • Gegužės 21 d. 11 val. buvusių gimnazistų susitikimų diena „Su meile gimnazijai“.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE