Pandemijos tarsi nebūta…

Joninių laužams dar rusenant, penktadienio, birželio 25 dienos pavakarę, Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriaus darbuotojai kartu su šio kaimo bendruomene, pakvietė visus pamėgusius saviveiklininkų atliekamas dainas bei šokius į tradicine tapusią vasaros šventę „Dainų ir šokių sūkury“. 

Nors apniukęs dangus tądien gero nieko nežadėjo, o apie vidurnaktį ir prakiuro, tačiau į pamėgtą renginį, pasak MKC Baraginės skyriaus renginių organizatorės Irenos Maziliauskienės, užsiregistravo (nes pandemijos pavojaus dar niekas neatšaukė) bemaž pusė tūkstančio Baraginės bei aplinkinių kaimų gyventojų. Tarp dalyvių buvo nemažai ir iš tolėliau atvykusių svečių, o ypač daug sugužėjo jaunimo. Amatininkai prekiavo savo gaminiais, o smulkūs prekeiviai pardavinėdami visokiausius niekučius, bandė gauti šiek tiek pajamų. Panorėjusieji galėjo nusipaveiksluoti prie improvizuotų vasaros šventės vartų Baraginėje. Smagu, jog nesimatė šlitinėjančių kauštelėjusių personų. Vadinasi, bendravimo be alkoholio kultūra, šventinių renginių metu kasmet vis tvirčiau įsišaknija Lietuvos kaime ir tai labai džiugina.

Renginio vedančioji Aira Labanauskaitė, kviesdama pasigrožėti ir pasidžiaugti pagaliau atėjusia vasara, susirinkusiems pranešė apie šventės pradžią, pristatė renginio svečius: Seimo narę Vaidą Giraitytę, Marijampolės savivaldybės tarybos narius Albiną Mitrulevičių, Alvydą Kirkliauską, Marijampolės seniūnijos seniūną Juozą Milių. Šventės dalyviams sveikinimo žodį tarė MKC Baraginės skyriaus renginių organizatorė Irena Maziliauskienė.

Beje, ši šventė Baraginėje ypatinga ir tuo, jog nuo šiol visi šiltojo metų periodo renginiai vyks UAB „Rimbalda“ meistrų, vadovaujamų direktoriaus Rimanto Valasevičiaus, naujai pastatytoje vasaros estradoje, įgyvendinus Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos remtą projektą. 

Šventės pradžioje ir jos metu, organizatoriai taip pat padėkojo visiems žmonėms prisidėjusiems prie bendruomenės kultūrinės ir ūkinės veiklos, aktyviai padėjusiems įgyvendinant įvairias bendruomenės iniciatyvas. Padėkota Gražinai Galeckienei, daug metų besirūpinančiai, kad prie kaimo paminklo žydėtų gėlės. Ši moteris, taip pat aktyviai dalyvaudavo ir kiek sveikata leidžia tebedalyvauja meno saviveikloje, tradiciškai gieda prie kaimo kryžiaus. 

Kaip bendruomeniškas žmogus pagerbta Ona Daubarienė, už aktyvų dalyvavimą bendruomenės talkose, o už pagalbą organizuojant renginius kitose veiklose taip pat padėkota Aksinai Žiginskienei. Kaimo seniūnaitė, Vida Vaičiūnienė, už pagalbą administruojant projektus bei suorganizuotą vaikų vasaros stovyklą padėkojo Mažvydui Maziliauskui.

Kad galėtume pasidžiaugti tokiu dideliu būriu atlikėjų, kad ilgai skambėtų dainos ir suktųsi poros šokyje, kad džiugintų gražus reginys ir lydėtų gera nuotaika padėkota visiems rėmėjams ir pagalbininkams: projektą ,,Dainų ir šokių sūkury…” finansavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, UAB ,,Juodeliai”, UAB ,,Mantinga”, Marijampolės seniūnija, Zitos Matulevičienės įmonė, Rimos Klimavičienės įmonė ir asmeniškai Andrius Matulevičius.

Gausiai susirinkusius į vasaros šventę žiūrovus iki vėlaus vakaro linksmino ir savo kuriamą meną pristatė, kai kurie iš jų net ovacijomis sutikti bei palydėti, Marijampolės kultūros centro Igliškėlių skyriaus liaudiškos muzikos kapela ,,Vaivora” ir jos vadovas Antanas Maziliauskas, Marijampolės kultūros centro Daukšių skyriaus moterų ansamblis, vadovaujamas Dovilės Bičkauskaitės, Igliaukos retro šokių kolektyvas, o jų vadovė Magdelena Venckūnienė, kuri vedančiosios Airos Labanauskaitės pristatyta žmogumi, kuris jau 45 metus „šokdina“ visą Igliauką… Jos vadovaujami, šio miestelio saviveiklininkai karta po kartos džiugina Lietuvos ir užsienio šalių gyventojus. Dalyvauta net aštuoniolikoje Lietuvos dainų ir šokių švenčių, įvairiuose festivaliuose, kituose kultūriniuose renginiuose, kurių geografija labai įspūdinga. 

Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriaus jaunimo kapelos ,,Svaja” atliekamos melodijos, kaip padėka nuskambėjo visiems rėmėjams ir  pagalbininkams, Baraginės kaimo bendruomenės nariams, savanoriams, Marijampolės kultūros centro darbuotojams ir  garso specialistams, be kurių gebėjimų šventė tikrai nebūtų tokia įsimenanti.

Renginio finale koncertavo populiarios grupės ,,Lietuvaičiai” vaikinai, taip pat atlikę šiuo metu populiarią dainą, eteryje jau nuskambėjusią daugiau nei du milijonus kartų – ,,Lai skamba dainos Lietuvoj” .

Vytautas Karsokas

Sūduvos gidas logotipas

Autoriaus nuotraukose vaizdai iš Baraginės kaimo bendruomenės vasaros šventės.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE