Parama smulkiajam ir vidutiniam verslui didėja dvigubai, o Marijampolės LEZ per žingsnį nuo 2,8 mln. eurų ES investicijų

Anot Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojo ir SVV rėmimo komisijos pirmininko Pauliaus Marozo, tai, kad pavyko panaudoti visą fondo biudžetą, lėmė informacijos sklaida ir atnaujinti fondo nuostatai: „Džiaugiuosi komisijos darbo rezultatais, kurie viršijo lūkesčius. Sėkmingas fondo viešinimas, nuostatų papildymas ir bendradarbystės centro „Spiečius“ įkūrimas lėmė didelį smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių susidomėjimą šiuo fondu. Praėjusiais metais fondo biudžetas buvo visiškai išnaudotas tam, kam ir sukurtas, o tai nebuvo pasiekta jau keletą metų. Komisijoje nusprendėme atsisakyti reikalavimo, kad įmonė būtų registruota Marijampolės savivaldybėje, nuo šiol pakanka, kad veikla būtų vykdoma Marijampolės savivaldybėje. Nuostatuose taip pat numatėme galimybę padengti įdarbintų nepilnamečių asmenų socialinio ir sveikatos draudimo išlaidas. Taip pat šiek tiek didinome ir maksimalią galimos paramos sumą, kuri nuo šiol galės būti net 1500 Eur. Taip pat nuo 3 iki 2 metų sutrumpinome terminą, po kurio vėl galima kreiptis dėl paramos“.

Daugiausia paramos – įrangos įsigijimui

SVV rėmimo komisija suskaičiavo, kad 2019 metais fondas paramą skyrė net 21 verslo subjektui, tai didžiausias rezultatas per pastaruosius tris metus. Beveik pusė skirtos paramos (apie 48 proc.) buvo naudojama padengti dalį patirtų įmonės įrangos įsigijimo išlaidų. Apie 15 proc. paskirtos paramos buvo panaudota padengti dalį patirtų nekilnojamojo turto nuomos išlaidų. Kiek rečiau SVV rėmimo fondas paramą skyrė personalo mokymo ar rinkodaros išlaidoms kompensuoti. Anot P. Marozo, atnaujinti fondo nuostatai leidžia paramą panaudoti efektyviau, bei ten, kur labiausiai reikalinga: „ Ateityje nuostatus dar būtų galima tobulinti, įtraukiant naujas paramos panaudojimo sritis ir paramą dar labiau paskirstant tikslinei įmonių grupei. Taip pat noriu paminėti, kad prie paramos fondo žinomumo daug prisideda įvairūs verslo klubai ir organizacijos, ypač naujai įkurtas bendradarbystės centras „Spiečius“, kuriame fondą pristatyti teko ir man pačiam“.

Plečiama LEZ teritorija

Dar vienas svarbus Savivaldybės tarybos posėdžio sprendimas – Marijampolės regiono integruotų teritorijų vystymo programos (ITVP) pakeitimas, kuris leis užtikrinti, kad investicijų sulauks ir Marijampolės LEZ teritorija. Siekiant didinti Marijampolės miesto ir savivaldybės patrauklumą privačioms investicijoms ir gerinti gyvenamųjų bei pramoninių teritorijų pasiekiamumą, teritorijoje prie šiaurės rytinės Marijampolės miesto ribos netoli Via Baltica ir RailBaltica magistralių planuojamas dujų, elektros tiekimo linijų, vandentiekio, nuotekų, ryšių, melioracijos tinklų atvedimas, taip pat kelio tiesimas.

Sausio pabaigoje Marijampolėje apsilankiusi LR Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, susipažino su planuojama LEZ teritorijos plėtra ir aplankė jau veikiančią UAB „Dovista“ gamyklą. Anot ministrės, Marijampolės LEZ yra viena iš geriausiai valdomų LEZ visoje Lietuvoje. Tą kartą su ministre buvo kalbama ir apie tolimesnę LEZ plėtrą panaudojant Europos Sąjungos finansavimą. „Po ministrės vizito turėjome skubiai atlikti svarbius ITVP pakeitimus. Džiaugiuosi, kad viską atlikę laiku esame vos per žingsnį nuo 2,8 mln. Eur Europos Sąjungos finansavimo inžinerinės infrastruktūros įrengimui. Mūsų LEZ teritorijoje jau yra pavyzdys, kaip sudarius palankias sąlygas galima pritraukti naujų investicijų, kurti naujas darbo vietas ir tokiu būdu užtikrinti savivaldybės ir viso Marijampolės regiono ekonomikos augimą.“, – Savivaldybės tarybos posėdžio sprendimus komentavo P. Marozas. LR Vidaus reikalų ministerija planuoja, kad galutinis sprendimas dėl ES finansavimo skyrimo Marijampolės LEZ teritorijai bus priimtas dar šį mėnesį.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE